Red Bull Music Academy ovládne Montreal

  • Red Bull Music Academy ovládne Montreal Fotogalerie (12)
    • 27.09.2016
    • Tisk

    Björk, Iggy Pop, Suzanne Ciani, Tim Hecker, Pauline Oliveros, Rrose, Xosar, Theo Parrish... to je jen zlomek největších hudebních jmen XVIII. ročníku Red Bull Music Academy, který od 24. září do 28. října 2016 hostí kanadský Montreal.

    Sdílejte článek:

Red Bull Music Academy cestuje po celém světě už skoro dvě desetiletí. Letos se jí účastní na 70 muzikantů z 38 zemí. Vedle RBMA startuje také pětitýdenní hudební festival plný koncertů, klubových nocí a veřejných diskusí, které ovládnou doslova celé město.

Hlavním stánkem akademie je Phi centrum, kde se konají workshopy s hudebními ikonami, nechybí ani nahrávací studio, ze kterého zároveň vysílá i RBMA rádio.

Ostatní akce jsou rozmístěné po scénách, které mají doslova kultovní nádech nebo dokážou vytvořit magickou atmosféru.

DHC/ART Nadace moderního umění bude domovem virtuálně realitní výstavy Björk Digital. Ludger-Duvernay, nejstarší kanadské divadlo, hostilo kmotra punku Iggyho Popa.

La Tulipe, intimní koncertní sál známý kabaretními vystoupeními, zažije světovou premiéru společného vystoupení dvou vítězů Polaris Music Prize – torontských hardcorových punkerů Fucked Up a hrdelní zpěvačky Tanyy Tagaq.

Hluboký zážitek slibuje planetárium, na jehož půdě se chystá vystoupit průkopník elektronické hudby Pauline Oliveros a vokální experimentátoři Joan La Barbara a Lucrecia, lektoři akademie.

Organizátoři se pro poslech nebojí využít ani netradičních míst, což dokáže doslova podvodní koncert Lorenza Senniho v montrealském bazénu.

Program akademie neopomíjí ani kulturní tradici hostitelské země, proto je podstatná část programu věnovaná kanadské hudbě.

Lákadlem pro účastníky může být šest krátkých filmů o domácích umělcích, kteří vypráví, co je svedlo k sobě i o společné hudební tvorbě.

Za zmínku určitě stojí příběh držitele Grammy a klavírního virtuosa Chilly Gonzalese nebo setkání s rockovou provokatérkou Peaches a také příběh vítěze Polaris Music Prize Kaytranda.

Techno a house hudba si základnu našly v Never Apart. Elektronické dýchánky se odehrávají v Piknik Électronik, jehož hlavní hvězdou je Theo Parrish z Detroitu.

Nechybí ani domácí Tiga a Jacques Green. Příznivci metalu se už těší na zástupce quebecké metalové scény, jejichž vystoupení má být jednou z hlavních akcí akademie, Dron Activity In Progress spojující body experimentálních forem zvuků, hluku a drone hudby.

Black metalovou sekci zastupuje Pierre-Marc Tremblay z Quebecku, který přiveze nový sólový projekt.

Nevšední zážitek slibují i doprovodné akce.

Elektronické projekty představí Suzanne Ciani, Kaitlyn Aurelia Smith, Veronica Vasicka, pianista Jean-Michel Blais vystoupí s montrealským emotivním elektronickým mágem CFCF. Mezi hlavními hosty klubových nocí figurují The Black Madonna, Sadar Bahar, Black Coffee, RP Boo a řada dalších.

Kromě interního vysílání RBMA rádia, které každý den účastníkům přináší nejzajímavější rozhovory se speciálními hosty a sestřihy akcí, jež se dějí na lokálních scénách, je možné si on-line pustit livestreamové přenosy vybraných koncertů a zažít tak nadupanou atmosféru z pohodlí domova.

mtl.redbullmusicacademy.com

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.