Priessnitz vydají v říjnu rozlučkové album

  • Priessnitz vydají v říjnu rozlučkové album Fotogalerie (6)
    • 23.08.2016
    • Tisk

    Deset let po vydání poslední řadovky "Stereo" přichází z malebných Jeseníků další dávka syrové uhrančivosti. Pod názvem "Beztíže" se chystá zřejmě definitivně poslední studiové album kultovních Priessnitz.

    Sdílejte článek:

Jedenáct nových písní v produkci Dušana Neuwertha, které kapela dle vlastních slov skládala "svobodně, beztížně", vyjde začátkem října a Priessnitz novinku podpoří vánočním klubovým turné, kterému bude předcházen koncert 8. října příznačně v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku.

"Za sebe cítím, že se vracíme v kruhu na místo činu. Tam, kde jsme před lety s Priessnitz začali, tedy do Jeseníků. Mezitím jsme se rozutekli do světa a je pro nás velmi těžké se scházet ke zkouškám, k tvorbě nových věcí. Je možné, že až se sem jako dobří holubi jednou vrátíme, možná něco nového vznikne, ale v současné situaci to nevidím,” vysvětluje zpěvák Jaromír Švejdík, proč Priessnitz prezentují album Beztíže jako definitivně poslední.

"Myslím, že co jsme chtěli říct, jsme řekli, nerad bych, abychom se nějak zacyklili. Momentálně si neumím představit, že třeba za deset let nahrajeme další album, může se stát, že někteří z nás už budou někde v jiné dimenzi. Ale jak známo, nikdy neříkej nikdy,” dodává druhý zakládající člen kapely, kytarista Petr Kružík.

Priessnitz zároveň přiznávají, že by novinka zřejmě nikdy nevznikla, nebýt filmu Alois Nebel a následného – k překvapení samotné kapely – velmi úspěšného turné a vřelé zpětné vazby od fanoušků včetně častých dotazů na nový materiál.

Ten dali hudebníci dohromady během posledních čtyř let a následně ho nahráli letos v květnu ve studiu SONO. Poslední fází pak bylo nahrání vokálů, které natočili Švejdík a spol během začátku léta v domácím studiu.

"Myslím, že album Beztíže je o určité cestě v kruhu, o pouti kapely, která spolu vydržela hodně dlouho, je trochu otlučená, ale taky poučená, dospělá. Došli jsme k cíli a cítíme, že už nejsme tolik svázaní ambicemi a očekáváním, můžeme k tvorbě přistupovat svobodně, beztížně," komentuje charakter nového alba zpěvák Jaromír Švejdík a Petr Kružík doplňuje: "Řekl bych, že Beztíže je asi nejvíc z našich alb nějak ovlivněno blues nebo americkou lidovou hudbou, samozřejmě v našem trochu podivném podání."

Několik nových písní mohli fanoušci slyšet na červnovém koncertu v unikátní secesní Tančírně v Račím údolí v rychlebském podhůří. Na jeho záznam, který vznikl v rámci posledního dílu pořadu České televize Kombo, se můžete podívat zde.

Na víc novinek se můžeme naživo poprvé těšit 8. října v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku. Během prosince se pak Priessnitz vydají na klubové turné napříč republikou.

www.priessnitz.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.