Hudební víkend promění centrum Prahy

  • Hudební víkend promění centrum Prahy Fotogalerie (5)
    • 17.06.2016
    • Tisk

    Poslední červnový týden ovládne Prahu hudba a hlavní město zažije největší hudební víkend všech dob! Kromě 13. ročníku ostrovního festivalu United Islands of Prague, který letos přivítá desetitisíce návštěvníků proběhne v areálu holešovického Výstaviště první ročník Metronome festivalu.

    Sdílejte článek:

Za oběma festivaly stojí stejný organizační tým v čele s Davidem Gaydečkou a Martinem Voňkou.

Prahu čeká posílení městské hromadné dopravy, vzniknou nové dočasné zastávky a kyvadlová autobusová linka. Centrum města se během soboty a neděle otevře pro pěší, a proto budou platit dopravní omezení, která zajistí bezpečí návštěvníků a hladký průběh obou festivalů.

Hudební víkend začne už ve čtvrtek večer tradiční Klubovou nocí ve dvanácti klubech.

V pátek ožije areál Výstaviště velkým společným hudebním večírkem obou festivalů. Tato warm-up party se vstupem zdarma slavnostně otevře festivalový areál, ve kterém si následující dny zahrají Iggy Pop, Foals, The Kooks či Crystal Fighters.

Centrum města se otevře pěším návštěvníkům

Dva festivaly v jeden víkend zajistí zábavu opravdu pro každého.

Kromě hudebních vystoupení se můžete těšit i na bohatý doprovodný program, který dalece přesahuje hranice festivalových areálů. 

"Chceme nabídnout návštěvníkům maximální komfort a proto bude od soboty do nedělní půlnoci posílena doprava, vzniknou speciální zastávky. Otevíráme prostor centra města lidem a zveme sem všechny Pražany a hudební fanoušky z celé České republiky,“ uvádí za organizátory David Gaydečka.

Dopravní omezení se dotknou mostu Legií, který bude uzavřený. Ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m Prahy na něm vznikne dočasná zastávka nazvaná Festivalová.

Na Janáčkově nábřeží vznikne pěší zóna, kde po oba víkendové dny budou od 9 hodin ráno konat farmářské trhy.

Neprojedete také Petřínskou a Vítěznou ulicí. Na Náměstí Kinských se sníží povolená rychlost na 30km/hod. Pro všechna uzavřená místa jsou doporučené i objízdné trasy a festival bude po celou dobu úzce spolupracovat s bezpečnostními složkami Městské policie a Policie ČR.

Díky spolupráci s Českými drahami bude v pohotovosti také operativní dispečink, který v případě nutnosti může vypravit dodatečný denní a noční vlak. Návštěvníci Metronome festivalu můžou využít parkoviště na Letné, ze kterého je do festivalového areálu holešovického Výstaviště doveze kyvadlová doprava.

"United Islands a jejich nový bratříček Metronome Festival patří mezi nejvýznamnější akce, které Praha podporuje, a proto jsem rád, že jsme se dohodli na podpoře hudebního víkendu větším zapojením městské hromadné dopravy i větším komfortem pro pěší návštěvníky festivalu. Doufám, že si Pražané i návštěvníci festival v centru města užijí a dobrá atmosféra se přenese i do vzájemné ohleduplnosti,“ řekl náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek.

Čtvrtek patří Klubové noci, pátek warm-up party v areálu Metronome

Hudební víkend předznamená Klubová noc, která proběhne ve čtvrtek 23. června ve dvanácti pražských klubech. Speciální program nabídne také MeetFactory, kde mladí umělci vzdají hold Vladimíru Mišíkovi v rámci večera Tribute to Vladimír Mišík.

V pátek 24. června od 20:30 ožije areál Výstaviště velkým společným hudebním večírkem obou festivalů.

Pódia této warm-up party rozezní Thom Artway, No Distance Paradise a November 2nd.

"Tři koncerty v předvečer festivalu jsou takovou pozvánkou a ochutnávkou toho, jak to bude o víkendu v areálu Metronome vypadat a co všechno tam návštěvníky čeká. Zároveň tím křtíme náš nový festival, a všechny zveme, aby to oslavili s námi. První ročník totiž víckrát nezažijí!,dodává Barbora Šubrtová, dramaturgyně festivalu.

Vstup na páteční warm-up je zdarma.

 

Sobotu ovládnou Iggy Pop a L’Aupaire

V sobotu dopoledne 25. června zahájí Metronome festival speciální premiérové vystoupení Pražského filmového orchestru s názvem Bang Zoom! Up to the Moon!.

Na hlavním pódiu se představí také headliner festivalu legendární Iggy Pop, dále kapela The Kooks a elektro-popová zpěvačka Ella Eyre.

Noční afterparty proběhne v režii housového dua Anushka, které v Praze vystoupí úplně poprvé.

United Islands oživí hudbou Kinského zahradu, Kampu, Střelecký ostrov, Žofín, Janáčkovo nábřeží a areál pivovaru Staropramen na Smíchově.

V sobotu zahraje zpěvák a multiinstrumentalista L'Aupaire, rakouská elektro-popová formace Leyya, libanonský hudební producent Zeid Hamdan, který vystoupí s egyptskou zpěvačkou Maii Waleed.

Písničkářka Monika Načeva na festivalu oslaví životní jubileum a pokřtí novou desku.

V neděli zazáří Foals a Monika Brodka

Druhý den festivalu Metronome ovládnou úplně prvním pražským koncertem britští Foals, elektrofolkaři Crystal Fighters a J.A.R. představí speciální velkolepou show s gospelovým sborem.

Na fanoušky čeká také unikátní společné vystoupení Ivana Krále a Jiřího Suchého.

Mezi dalšími vystupujícími budou například Walk Off The Earth, americký zpěvák Matt Simons, izraelská superstar Ninet, cenami ověnčený bluesman Ian Siegal nebo domácí Please the Trees.

United Islands of Prague bude patřit polské zpěvačce Monice Brodce a rumunské elektronické senzaci Golan.

Zahraje také objev současné elektronické scény Pandoo či zpěvák Adrian T. Bell.

Výjimečné pódium v neděli najdete také v prostředí nádraží Praha-Bubny, kdy se připojí k festivalu United Islands of Prague Památník Šoa Praha. Prostor zapomenutého nádraží Praha-Bubny oživí koncerty Miloše Vacíka a Jaroslava Kořána spolu s bubenickou formací TamTam Batucada. 

Vstup na United Islands of Prague je letos díky podpoře hl. m. Prahy a partnerů opět zdarma. Vstupenky na Metronome festival je možné koupit za výhodnou předprodejní cenu v sítích TicketPro, Ticketportal a GoOut.

www.unitedislands.cz

www.metronomefestival.cz

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.