Hudební šampaňské teklo proudem tentokrát v Ostravě - Anděl 2006

  • Hudební šampaňské teklo proudem tentokrát v Ostravě - Anděl 2006 Fotogalerie (2)
    • 21.03.2007
    • Tisk

    Nejen že Ostrava žila celý minulý týden hudbou, protože její kluby byly  obtěžkány koncerty mnoha kapel hrajících pod záštitou takzvaného Andělského týdne, ale v sobotu 17.3. hlavně proběhlo uznávané české udílení hudebních cen Anděl 2006 – tedy ceny Akademie populární hudby. Večer to byl věru dynamický, trochu překvapující a trochu nervózní, hlavně díky skutečnosti, že byl přímým přenosem „posílán“ až do vašich obýváků. Pokud jste si tedy zapnuli ČT2.

    Sdílejte článek:

Ať už se o Andělech říká cokoli, jedno jim upřít nelze. Rozhodně postrádají konzervativní a komerční trapnost „nejprestižnějších“ Slavíků. Za co je ten Gotta spol. tak dlouho dostával, to jsem nikdy nepochopil. Chudák už to ani neměl kam dávat. Nicméně. Akademie populární hudby je zde, aby nám poskytla také trochu jiný pohled na českou popovou i jinou muziku.

Tímto pohledem nás v sobotu prováděl ostravský rodák Richard Krajčo. A zvládl to na jedničku. Jeho nepopiratelný šarm a ledový klídek nabraný z dlouholetých zkušeností z filmu nebo televize, jej nenechala zakolísat a Krajčo proplul celým večerem s občasnými vtípky a dobrou náladou. Dokonce i zvládl situace, ve kterých si společně se svou kapelou Kryštofvyzvedával sošky Andělů a jeho moderování tak musely nahradit „záskoky“.

Kryštof totiž letošní rok předčili očekávání svá i cizí a vylétli na andělských křídlech úplně nejvýš – dostali rovnou tři sošky. Byli jmenováni v mnoha kategoriích, ale hodně lidí také sázelo na jejich letošní protivníky v úspěšnosti – Kabáty, kteří tento rok slavili ohromnou prodejnost se svým albem Corrida. Přesto však sošku nedostali žádnou a Kryštofové byli prohlášeni za kapelu roku, jejich album Rubikonzanejlepší popové album a titulní píseň z něj – Rubikonza nejlepší skladbu roku. Richard Krajčo pak v šatně mezi výbuchy špuntů okomentoval trojsoškový úspěch tím, že je to vrchol jejich kariéry, který by měl být řádně oslaven. A měl svatou pravdu. Jak s tím úspěchem, tak s oslavou.

Když zrovna nebyli na pódiu Kryštof, byl také poskytnut prostor jiným výhercům. Mezi ty patřili například mladí Gipsy.cz v čele s talentovaným rapperem Gipsym, kteří za poslední rok dostatečně prokázali sílu svých interpretací hip-hopu mixlého romskou lidovou hudbou. Hladce dostali sošku za objev roku a Ewa Farna tak tím pádem zaslouženě ostrouhala. Z rockového soudku české hudby wykoukli Wohnouti, další, pomalu a nezastavitelně expandující kapela, stále se pyšnící ohromným potenciálem, ze kterého ještě vyjde nemálo hitovek. Zpěvačkou roku se stala zkušenáAnna K, a i když všichni mohli vidět Matěje Rupperta maximálně na koncertech Monkey Business a žádná nová tvorba z jejich nebo Matějovi dílny nevyšla, okřídlená soška za zpěváka roku putovala právě k němu. Matěj si jí ale zaslouží, protože to, co předvádí právě na oněch koncertech, je někdy až neuvěřitelné. Na kompletní seznam všech výsledků Anděla 2006 se můžete podívat na stránkách Akademie populární hudby (ZDE).

Další ceny tedy máme za sebou. Výroky soudících akademiků byly někdy správné, většinou spravedlivé a často neočekávané. Celá akce pak dostávala šmrnc hlavně díky osobnosti Richarda Krajča nebo komentářům některých oceněných (děkovačka wohnouta Jiřího Zemánka a Jakuba Koháka) a zadrhávala se většinou jen na performancích některých umělců (Láďa Křížeknapříklad). Uvidíme, co nám přinese další rok plný nových alb a nových hudebních šermovaček.

web:
Akademie populární hudby
Kryštof
Wohnout
Gipsy.cz
Anna K
Monkey Business

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.