Festival Spectaculare láká na třetí ročník

  • Festival Spectaculare láká na třetí ročník Fotogalerie (5)
    • 15.12.2015
    • Tisk

    Už potřetí se do Prahy na přelomu ledna a února 2016 vrátí Festival Spectaculare, který si dává za cíl představovat to nejaktuálnější ze současné světové elektronické, ambientní, experimentální, vážné i jazzové hudby.

    Sdílejte článek:

"Celkově letos nabídneme sedm koncertních večerů, představení současného tance s živou hudbou, tři workshopy se zúčastněnými hudebníky, projekce filmů a dokonce i tři výstavy," říká na úvod Josef Sedloň, dramaturg festivalu, DJ Radia 1 a pořadatel série Music Infinity, na kterou Spectaculare navazuje.

Festival s úvodní výstavou proběhne od 20. ledna do 12. února v pořádajícím Paláci Akropolis, dále v Cross Clubu, KD Vltavská a Jazz Docku.

"Jak se stalo na festivalu již dobrým zvykem, všechny koncerty doprovodí speciální videoprojekce,” doplňuje Sedloň.

V rámci třetího ročníku vystoupí například kultovní německý producent Arovane, anglická zpěvačka s českými kořeny Emika, nebo klavírista, skladatel, držitel ceny Emmy a autor hudby k televizním seriálům Sherlock či Jekyll and Hyde Michael Price.

V jeden večer spojí síly italská post-rocková legenda port-royal a americký experimentátor bvdub.

Výsledek vzájemné spolupráce představí drum’n’bassový inovátor Frederic Robinson a klávesista Kordz.

Návštěvníci také uvidí umělce spojené se zásadním labelem pro experimentální hudbu Erased Tapes, proslulého japonského vibrafonistu Masayoshi Fujitu a britského elektronického hudebníka Rival Consoles.

Prostor na festivalu dostanou také snivý britský písničkář Will Samson nebo rakouský virtuóz na perkusivní nástroj hang a spolupracovník Björk Manu Delago.

Poprvé do Prahy přijede také přední jazzová osobnost Belgie Melanie de Biasio, držitelka cen Gillese Petersona z roku 2014 a Border Breakers Awards (EBBA). Ze sousedního Slovenska dorazí talentovaní inovátoři současné klubové hudby FVLCRM, Stroon a KeOSz.

Festival zakončí jediný večer, který spojí kromě hudby a projekcí také současný tanec - představení Prague New York Effects s Lenkou Dusilovou a newyorskou umělkyní Tendayi Kuumba.

Filmové projekce proběhnou v kinech Bio Oko a Světozor.

Workshopy hudebníků a šéfa značky Erased Tapes nabídne Palác Akropolis.

Chemistry Gallery v KD Vltavská obsadí audiovizuální výstava Spectaculare Art Show s díly současných českých tvůrců jako jsou Michal Cimala, Michal Pustějovský, Andrea Boleslavská, Petra Pufler či Tomáš Vavrička.

Vstupenky jsou už teď v prodeji v pokladně Paláce Akropolis a v sítích Goout.cz a Ticketpro.

www.spectaculare.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.