Lenka Dusilová v novém klipu cestuje časem

  • Lenka Dusilová v novém klipu cestuje časem Fotogalerie (10)
    • 03.11.2015
    • Tisk

    Loni na Dušičky Lenka Dusilová & Baromantika před vyprodaným Divadlem Archa pokřtily nové album nazvané "V hodině smrti". Na den přesně rok poté představily působivý klip ke skladbě "Indiánky" v režii Michala Matouška.

    Sdílejte článek:

Píseň stejně jako další skladby z alba V hodině smrti zazní v sobotu 7. listopadu 2015 na showcase festivalu Nouvelle Prague, kde Lenka Dusilová & Baromantika vystoupí jako český headliner.

"V klipu cestujeme napříč časoprostorem a vůbec se tak porůznu dotýkáme určitého kvanta fyzikálních a spirituálních konceptů. Lenka Dusilová tu existuje ve třech verzích, rozdílných věkem. Je jí zároveň 79, 38 i 6 let. Ač klip pojednává o momentu smrti, je to svým způsobem veskrze optimistická záležitost," komentuje své dílo Matoušek, který na sebe loni upozornil vítězstvím v mezinárodní soutěži o nejlepší klip pro legendy elektronické hudby Underworld.

Videoklip Indiánky, který z velké části vznikal v interiérech severočeského zámku Duchcov, vytvořil společně s VFX designerem Martinem Smékalem, s nímž spolupracoval i na klipu pro Underworld.

Po natáčení následovala náročná postprodukce, která společně s lokací dělá z videa opravdu působivé dílo.

"Možná mě podvědomě přitáhlo jméno zámku. Nějakým způsobem mi padl do oka velmi záhy po začátku mého hledání. Myslím, že celkově si prostředí zámku s atmosférou klipu výborně rozumí. Valdštejnský sál i ostatní pokoje zámku plné krásných uměleckých děl našly v příběhu klipu adekvátní uplatnění," vysvětluje Matoušek, proč si na natáčení vybral právě Duchcov.

"Zámek Duchcov je podivuhodným ukrytým skvostem v potemnělých Sudetech na severu Čech. Díky velkorysosti a dobrému vkusu pana kastelána jsme mohli točit část klipu na Indiánky v prostorách zámku. Učila jsem se tam procházet starými zdmi a obrazy a nahlédla jsem z několika paralel do své budoucnosti na jednu ze svých hodin smrti," dodává k tomu Dusilová, která zámek při této příležitosti navštívila poprvé.

Společně s Baromantikou se Lenka tuto sobotu představí jako hlavní hvězdy druhého dne 3. ročníku showcase festivalu Nouvelle Prague v areálu Pivovaru Staropramen na pražském Smíchově.

Na tento typ festivalu se sjíždějí manažeři, agenti a profesionálové z celého světa. Přes den debatují, chodí na přednášky a odborné panely na téma hudebního průmyslu. Druhá část festivalu se skládá z koncertní přehlídky zahraničních a tuzemských kapel.

Po loňské kapele Zrní vybrali pořadatelé společně s Radiem 1 a časopisem Fullmoon Lenku Dusilovou & Baromantiku.

"Věříme, že se jí podaří zaujmout někoho z vlivných světových agentur zastupujících například Muse nebo Boba Dylana, jejichž agenti tu budou," říká zakladatel festivalu Michal Thomes.

Další Lenčiny koncerty ať už sólové nebo s Baromantikou najdete na oficiálních webových stránkách.

www.lenkad.com

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.