LCD Soundsystem a jejich stříbrný zvuk

  • LCD Soundsystem a jejich stříbrný zvuk Fotogalerie (4)
    • 08.03.2007
    • Tisk

    James Murphy známý spíše pod jménem projektu LCD Soundsystem, nebo též jako polovička labelu DFA, připravil další album. Tento všestranný DJ a remixér se v létě minulého roku stáhl do ústraní jedné z farem v blízkosti New Yorku, aby společně s Nancy Whang, Patem Mahoneyem a Tylerem Popem natočil nástupce jeho opěvovaného debutu LCD Soundsystem. Jak sám James při rozhovoru uvedl, nová deska s názvem „Sound Of Silver“ není nikterak komplikovaná, představuje LCD Soundsystem tak, jak jej fanoušci mají rádi. Navíc přidal i mnoho lyrických linek a divokých bubnů a celé to pořádně zamíchal. Současně s vydáním desky se LCD Soundsystem vydají i na evropské promoturné, během kterého například od 19. do 21. března zahrají třikrát v sousedním Německu.

    Sdílejte článek:

Prvním singlem z nové desky bude skladba „North American Scum“, která jasně ukazuje, že James již nepatří mezi zachránce tanečního parketu, mezi které byl zaškatulkován.

James Muprhy se jako LCD Soundsystem vrací s jeho velmi očekávaným albem Sound Of Silver, které vyjde 12. března u EMI. Sound of Silver je druhým albem po jeho vyzdvihovaném debutu natočeném v létě roku 2006 na farmě u New Yorku, kam za Murphym přijížděli návštěvníci z města jako Nancy Whang, Pat Mahoney & Tyler Pope.

Na tomto místě uprostřed zdí potažených stříbrnou fólií bylo natočeno devět skladeb, které se určitě letos dostanou mezi nejlepší skladby roku. Dalece od typicky náročného alba, které všichni od LCD Soundsystem očekávali, je Sound Of Silver opět tou hudbou, kterou máme s LCD spojenou. Sound Of Silver ukazuje, že LCD mají pořád šťávu a patří mezi skvělé popové kapely. Opakující se perkuse, síla zvuku, tklivé melodie i lyrické háky, které se zaseknou a již nepustí, vytvářejí dohromady zvuk jako žádný jiný.

Od drtícího prvního singlu přes skladbu North American Scum, která předznamená novou desku, až po milostnou baladu New York I Love You But You’re Bringing Me Down nebudete pochybovat o tom, že tento skvělý zvuk pochází od LCD Soundsystem. James Murphy vystupuje jako tři nebo dokonce čtyři lidé v jednom: hlavou kapely LCD Soundsystem, cestující DJ, producent/remixér a polovina labelu DFA. Kromě natáčení Sound Of Silver vytvořil Murphy v loňském roce i speciální projekt 45:33, který vynikl na základě poptávky od společnosti Nike. Rok zakončil skvělými remixy Justina Timberlakea a hraním po celém světě.

Tracklist:

1. Get Innocuous
2. Time To Get Away
3. North American Scum
4. Someone Great
5. All My Friends
6. Us V Them
7. Watch The Tapes
8. Sound Of Silver
9. New York I Love You But You’re Bringing Me Down

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.