Trutnoff Open Air letos poprvé nabízí jednodenní vstupenky

  • Trutnoff Open Air letos poprvé nabízí jednodenní vstupenky
    • 26.06.2015
    • Tisk

    Legendární festival Trutnoff Open Air, který se v letošním roce uskuteční od 20. do 23. srpna, porušuje jednu ze zavedených tradic. Poprvé od roku 1990 totiž pořadatelé dávají do prodeje limitovaný počet jednodenních vstupenek. A to na den, kdy vystoupí hlavní kapela festivalu, britští The Prodigy.

    Sdílejte článek:

Festivalu se bude věnovat i poslední díl pořadu České televize Fenomén Underground, který už dnes, 26. června, od 20:20 premiérově odvysílá ČT Art.

Pořad má název Pokus o Woodstock. Reprízy jsou na programu v neděli 28.  června na ČT 2 a ve středu 1. července opět na ČT Art.

The Prodigy, reggae židovského zpěváka Matisyahua, pop-punkoví New Found Glory, metalová Gojira, ale i dívčí soubor Rózinky z Kozojídek, swingový orchestr Ondřeje Havelky, cimbálovka z Horňácka či country bard Wabi Daněk...  

...to všechno je legendární festival Trutnoff, přezdívaný Český Woodstock.

Jeho počátky se v podhůří Krkonoš datují do roku 1984, kdy první dva ročníky rozehnala tehdejší Státní bezpečnost. Podhorské  setkání je známé nejen dedikacemi, návštěvami ze společenského a kulturního života, ale i neotřelou dramaturgií s hudebními zvraty a extrémy.

"Je vzorným příkladem upřímně míněné plurality: často tu po sobě vystupují tak různí muzikanti, že je nikde jinde vedle sebe neuvidíte,“ vlastnoručně napsal do Festivalového samizdatu v roce 2007 náčelník trutnoffského festivalu Václav Havel.

Moravští hudci budou během festivalu procházet jeho ležením včetně zákulisí.

Neminou ani Hare Krišna camp nebo indiány u jejich teepee, až skončí na jednom ze tří pódií. 

Festival se vyznačuje přátelským prostředím a je známý neformální atmosférou. Ctí tradice, ale ty vlastní občas rád porušuje. A letos tomu tak je hned dvakrát – proti zvyku oznamují pořadatelé den vystoupení hlavní kapely a dávají na tento den limitovaný počet jednodenních vstupenek. Je to historicky poprvé od vzniku tohoto festivalu před jednatřiceti lety.

Energická a divoká tečka festivalu, britští Prodigy, vystoupí v neděli a v poslední den festivalu společně s nimi zahraje dalších pětadvacet kapel na třech scénách.

Program v neděli začíne bohoslužbou a probíhat bude až do hluboké noci a ranních hodin druhého dne.

"Festival není jen o jednotlivých koncertech. Od počátku jej vnímáme především jako moment setkání, hudebníků a lidí, kteří nemají rádi někým nalajnované a předem vyšlapané stezky, ale chtějí si na věci přijít sami a okusit trochu neznáma. Porušením jedné z letitých tradic vycházíme vstříc těm, kteří z nějakých důvodů nechtějí nebo nemohou být na festivalu čtyři dny, aby se mohli společně dotknout oné magické atmosféry pospolitosti alespoň jeden den. Inspirací může být páteční premiéra posledního dílu dokumentu Fenomén Underground v České televizi, který je věnován právě festivalu,“ uvádí k tomu pořadatelka Evi Lipová Navrátilová.

"Je to vstřícný krok ke všem neostříleným skautům a trutnoffskou půdou nepolíbeným novicům, aby se jejich mokasíny mohly seznámit s posvátnou červenou hlínou. Poznají, okoštují pochutiny z našich teritorií, poslechnou dalších pětadvacet kapel a zažijí těžko sdělitelné. Třeba už příště nebudou řešit, který den hrají Prodigy nebo někdo jiný, s poznáním, že důležitý je moment setkání,“ doplňuje zakladatel festivalu Martin Věchet

Zájemci si jednodenní nedělní lístky v limitované edici můžou koupit prostřednictvím festivalových stránek za cenu 990 korun, nebo ve vybraných předprodejích. Budou však k dispozici jen po určitou dobu v omezeném množství.

Permanentka na celý čtyřdenní festival teď stojí 1 200 korun. Parkování a kempování je zdarma.

www.festivaltrutnov.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.