JazzFestBrno vrcholí: Bobby McFerrin a Chick Corea

  • JazzFestBrno vrcholí: Bobby McFerrin a Chick Corea Fotogalerie (5)
    • 15.06.2015
    • Tisk

    Čtrnáctý ročník festivalu JazzFestBrno už tuto středu 17. června 2015 vygraduje koncertem dvou osobností, které uznává a obdivuje celý hudební svět. Hlasový kouzelník Bobby McFerrin a dvaadvaceti cenami Grammy ověnčený pianista Chick Corea se příznivcům nejen z moravské metropole představí od 19:30 v brněnské hale Vodova.

    Sdílejte článek:

Půjde o vůbec první setkání těchto vynikajících hudebníků na jednom pódiu v České republice.

Výjimečnost této události potvrdil i obrovský zájem o vstupenky. Téměř čtyřtisícová kapacita haly  je skoro vyčerpána.

Opozdilci sle ještě nemusejí věšet hlavy: "Momentálně v předprodeji zbývá přibližně 200 vstupenek a v omezeném množství budou k dispozici i na místě,“ říká výkonný ředitel festivalu Vlastimil Trllo.

Hala Vodova se ve středu otevře v 18:30 a meškat by neměli především majitelé vstupenek na tribuny B s nečíslovaným sezením. Kvůli omezeným kapacitám pro parkování doporučují pořadatelé využít k dopravě MHD.

Před halou a za vstupem H2 budou návštěvníkům k dispozici dva infopointy, na kterých se dozví vše potřebné a zároveň si budou moci pořídit upomínkové předměty na tento neopakovatelný hudební večer.

Zřejmě nejtvořivější hudebník planety, milovník hudebních překvapení a okamžitých asociací Bobby McFerrin má v České republice širokou posluchačskou základnu a od prvního vystoupení v roce 2008 se sem s různými projekty vrátil hned několikrát.

"Bobby McFerrin si během svých předchozích návštěv v České republice získal obrovskou přízeň zdejšího publika a podobné popularitě se těší i Chick Corea. Oba již v Brně samostatně hráli, společné vystoupení se tak nabízí jako přirozené pokračování jejich brněnského hudebního příběhu,“ říká umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka.

Mezi nezapomenutelná česká vystoupení Bobbyho McFerrina patří i koncerty v Hale Vodova v roce 2011. Tehdy fanoušci vyprodali všechna místa během pár týdnů.

Bobby McFerrin nakonec ještě jeden koncert přidal a zaplnil tak čtyř a půl tisícovou halu ve dvou dnech po sobě.

I Chick Corea už dobře ví, jak vypadá vyprodaný brněnský sál.

Když předloni JazzFestBrno zahajoval, aplaudovalo mu ve stoje beznadějně zaplněné Bobycentrum.

Teď se Bobby McFerrin a Chick Corea sejdou na JazzFestu v jeden den na jednom pódiu.

"Vzhledem k nabitému programu obou umělců už společně vystupují jen velmi vzácně. Nicméně za těch více jak dvacet let, co se znají, jsou jejich vzájemné napojení i schopnost vtáhnout posluchače do tvůrčího dění naprosto neopakovatelné. Bobby McFerrin je navíc v situaci ´jeden na jednoho´ určitě umělecky nejsilnější. Může se tak totiž nejvýrazněji projevit jeho šestý smysl,“ dodává Spilka.

Kořeny spolupráce Bobbyho McFerrina a Chicka Corey sahají do počátku devadesátých let, kdy společně natočili desku Play.

McFerrin je často označován za krále hudebního humoru, projekt Play ovšem dokázal, že Corea za kolegou muzikálností ani vtipností vůbec nezaostává. Naopak je mu nevysychajícím pramenem inspirace. Vzájemně se provokují, nahrávají si hudební žertíky a s radostí do hry zapojují posluchače.

 Na jiskřivé a invenční spolupráci dvou hudebních velikánů nezanechává žádnou stopu ani zub času a při každém dalším setkání objevuje tato dvojice další netušená zákoutí uměleckých dovedností.

McFerrin vždy vyniká absolutní intonační přesností, vynalézavostí a schopností simulovat hlasem nejrůznější hudební nástroje s obrovským rozsahem barevných odstínů a expresivity.

Corea se zase ukazuje jako hudebník, který svoji precizní techniku plně propůjčuje hudbě a zůstává stejně hravý jako McFerrin.

Vstupenky v cenách od 990 korun jsou k dispozici na webu www.nejkoncerty.cz a v běžných předprodejích.

www.jazzfestbrno.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.