Quens of the Stone Age – Vulgární éra

  • Quens of the Stone Age – Vulgární éra Fotogalerie (10)
    • 03.03.2007
    • Tisk

    Callifornská alternative-roková kapela Queens of the Stone age (QOTSA) vypustila další mlhavé detaily ohledně nového alba. Mělo by se jmenovat „Era Vulgaris“ a objeví se na něm velké množství hostů.

    Sdílejte článek:

„Album bude temné, tvrdé a elektrické. Něco jako dělník na stavbě.“ Tak popsal Eru Vulgaris, která se nám možná dostane do rukou někdy v červnu, frontman kapely Josh Homme.

QOTSA jsou známí zvykem přibírat k svým vystoupením nebo tvorbě alb známé zpěváky a muzikanty. Nové album nebude výjimkou. Hostovat na něm budou opět velmi zvučná jména. Patří mezi ně klasik temného roku, zpěvák a kytarista Trent Reznor z Nine Inch Nails (web),Billy F. Gibbons – kytarista z hard rockové kapely ZZ Top (web), zpěvák The Strokes Julian Casablancas (web) a bývalý člen QOTSA, zpěvák Mark Lanegan (web).

QOTSA jsou také proslulí tajnůstkáři, co se týče jejich počinů a rozhodně se také nebojí žádné mystifikace. Proto také není žádná jejich informace zaručená. Na své webové stránce píší: „potenciální názvy některých songů budou „Into the Hollow“, „Misfit Love“, „Battery Acid“ a „Sick, Sick, Sick“. No mohly by to být názvy, ale na druhou stranu také ne…“ Dodávají ještě.

Queens byli poslední dobou docela potichu a v ústraní. Poté co v roce 2005 odjeli turné, pořádané v rámci svého posledního alba Lullabies to Paralize, které bylo navýsost úspěšné (prodalo se jej 342 tisíc kopií jen v US), o nich nebylo příliš slyšet. QOTSA tak jen zdůraznili svůj image vcelku tajemné skupiny.

Historie Queens je zamotaná a plná známých postav s nejasnými rolemi. Hlavní akcelátor vzniku této formace je zpěvák a kytarista, frontman Josua Homme. Ten k sobě začal v roce 96 přibírat známé i neznámé tváře dnešního rocku. Mezi nimi byli například Matt Cameron (Soundgarden, Pearl Jam) nebo Dave Grohl (Nirvana, Foo Fighters), a kapela pomalu dostávala  jasný tvar.

Muzikanti se v Queens postupně točili a prohazovali (celkem na hudbě Queens of the Stone Age pracovalo 18 hudebníků) a při tom vznikala alba jedno po druhém. Jako debut vyšla deska Queens of the Stone Age (1998). To také určilo posluchačů alternativní stránky rocku, o co asi „královnám“ půjde a že se rozhodně nejedná o žádné komerční cajdáky. V roce 2000 vyskočila na pulty deska Rated R a na přelomu 2001/02, kdy s Queens spolupracoval Dave Grohl, trojka – Song for the Deaf. Ta je také oceněna jako nejúspěšnější a její singly No One Knows a Go with the Flow se umístily na prvních místech v amerických a britských hitparádách.

Nyní tedy uvidíme, jak se projeví další noví hosté, působící na přicházejícím novém albu a jestli Queens of the Stone Age opravdu spadli do „vulgární éry“.

web: http://www.qotsa.com/

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.