Michal Pelant představuje klip k písni, kterou mu otextoval Lukáš Pavlásek

  • Michal Pelant představuje klip k písni, kterou mu otextoval Lukáš Pavlásek Fotogalerie (3)
    • 21.01.2015
    • Tisk

    Kytarista Michal Pelant loni vydal skvěle přijatou debutovou nahrávku Na hraně. Teď představuje druhý videoklip k ní, a to k divočejší skladbě Geronimo. Překvapivý je autor textu písně... známý komik Lukáš Pavlásek.

    Sdílejte článek:

Geronimo je jednou z tvrdších a temnějších písní, které na albu najdete.

Má až revolucionářský nádech a chvílemi z ní naskakuje husí kůže. Motiv vzývání slavného indiánského náčelníka Geronima přechází v písni na obecnou rovinu, každý z utlačovaných se dočká dne, kdy se všechno změní.

"Tohle, v principu ušlechtilé, téma je poměrně hojně zneužívané všemi manipulátory, režimy a diktátory. Doufám, že v tomhle případě zůstane jen u poselství,“ dodává s úsměvem na rtech Michal Pelant.

Režie videoklipu, kamery i střihu se ujal, stejně jako u předchozího videoklipu ke skladbě Vodopády, Tomáš Bláha.

Do tvorby textu, který se zabývá závažným námětem, se pustil umělec, u kterého bychom podobné sklony pravděpodobně nehledali. Autorem je totiž komik Lukáš Pavlásek.

"Když jsem se seznámil s Lukášem, bavili jsme se o textech a zjistil jsem, že Lukáš má minimálně dvojí tvář,“ směje se Michal.

"Spolupráci jsme zahájili na albu Lenky Nové - Psí hodina. Desku jsem totiž produkoval, napsal všechny písně a Lukáš ji celou otextoval. Písně jsou plné ženských pocitů a příběhů. Kde se to v něm bere, to netuším (smích). Další spolupráce proběhla na albu Davida Kollera Teď a tady. Tam Lukáš otextoval taky jednu moji píseň. Z jeho scének a skečů je jasně cítit, že umí pracovat s textem, vypointovat jej atd. Píše i knihy pro děti. Jsem rád, že spolu jenom nesedíme v hospodě,“ vysvětluje k jejich spolupráci Michal Pelant.

Michal Pelant je známý hlavně díky účinkování v Kollerbandu.

Díky loňské pauze tohoto projektu, kdy se David Koller věnoval návratu skupiny Lucie, našel Michal čas na přípravu sólového projektu a v březnu roku 2014 vydal debutovou nahrávku Na hraně.

Ta patří k nejzajímavějším deskám uplynulého roku, o čemž svědčí reakce hudebních fanoušků i kritiků.

Předchozí singl Vodopády z tohoto alba bodoval v českých rádiích (RockZone, Beat, Kiss rádia a další) a několik měsíců se držel v TOP 50 nejhranějších tuzemských radiových písních (podle žebříčku IFPI ČR).

Na jaře čeká Michala Pelanta a jeho band koncert v Praze, v létě pak nebudou chybět na festivalech.  

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.