Songfest.cz přivítá rok Ovce... Jaký bude podle čínského horoskopu?

 • Songfest.cz přivítá rok Ovce... Jaký bude podle čínského horoskopu? Fotogalerie (10)
  • 19.01.2015
  • Tisk

  Přestože většina z nás už začátek roku 2015 oslavila, podle čínské astrologie nový rok teprve přichází,  a to dnes - 19. února. Rok Ovce, který u nás bude od 12. až do 28. února v různých koutech republiky oslavovat a vítat hudební festival Songfest.cz, je podle horoskopu dobrým časem vzít věci do vlastních rukou.

  Sdílejte článek:

"Rok bude v elementu dřeva. Dřevěná Ovce přináší jemnou, mírumilovnou energii, cit pro umění a lásku. Přichází cyklus takzvané ´zelené ovce´, která přináší čas pohody a naděje, kterou nyní tolik potřebujeme," říká zpěvačka Feng-yűn Song, zakladatelka festivalu Songfest.

Multikulturní festival Songfest.cz se v letošním roce odehraje už počtrnácté a vždy nabízí skvělou příležitost  k setkání s vynikajícími umělci, poznat kulturu mnoha národností a dozvědět se něco nového o nadcházejícím roce.

"Vítáním nového období si člověk odjakživa uvědomuje svůj původní vztah k přírodě, snažíme se nabrat svěží životní energii, abychom se vydali správným směrem," dodává zpěvačka Song.

Zajímavé je, že čínský kalendář sleduje kromě pohybu Slunce a Měsíce, také pohyb Jupitera. Běh času v každém roce je označen jedním zvířetem. Celkem dvanáct zvířat tvoří jeden astrologický cyklus - takzvaný čínský zvěrokruh.

"Letos přichází na řadu Ovce a zbystřit by měli lidé narození v letech 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, protože na festivalu Songfest budeme letos slavit příchod právě ´jejich´ zvířete. Ale ať jste či nejste Ovce, měli byste pro sebe i své blízké pořídit něco červeného. To bude přinášet štěstí," doplňuje s úsměvem Feng-yűn Song.

 

Festival Songfest.cz se blíží a proběhne letos ve třech po sobě jdoucích týdnech, vždy od čtvrtka do soboty, a to od 12. do 28. února 2015.

Příchod roku Ovce se bude slavit v devíti městech v Čechách i na Moravě. Po úvodní Praze přijdou na řadu Plzeň a Hradec Králové, pak se akce přesouvá na Moravu do Olomouce, Brna a Znojma a závěrečné tři koncerty proběhnou v Písku, Českých Budějovicích a Českém Krumlově.

Vstupenky je možné koupit na pokladnách kterékoliv z festivalových scén a předprodejní cena je přívětivá – pohybuje se od 180 do 250 korun.

"Každý ročník našeho festivalu je něčím originální, tentokrát bych vyzdvihla zejména žánrovou pestrost koncertů a prolínání kulturních vlivů," říká Feng-yűn Song.

V rámci jednoho večera tak budou diváci moci zhlédnout třeba tanečníky z Indonésie, zasnít se při vyprávění příběhů ze Sibiře za doprovodu didgeridoo nebo si užít vystoupení čínské houslistky či dětského uměleckého souboru. Mezi hosty vystoupí také trio balkánských hudebnic, výtečná německá skupina žánru world music Annuluku a seskupení z Mongolska, Japonska nebo Číny.

Sama zpěvačka Song vystoupí s Triem PUO s lidovými písněmi z Číny v jazzové úpravě. Ve středních Čechách a na Moravě navíc jejich repertoár doplní i písně Antonína Dvořáka a Leoše Janáčka v českém i čínském překladu, za klavírního doprovodu Lenky Navrátilové.

"Těším se, že mě letos moderátorsky doprovodí opět ´duchovní otec´ festivalu Jaroslav Dušek a poprvé se na scéně objeví také skvělý písničkář, spisovatel a světoběžník Jan Burian," doplňuje k programu Song.

Kromě hlavního koncertu, který začíná vždy v 19 hodin, nabízí festival mezi 16 a 18:30 hodinou doprovodný program určený dětem i dospělým. Ten probíhá v každém městě v takzvaném Pavilonu her a je pro všechny příchozí zdarma.

"Hosté si budou moci třeba vyrobit amulet z ovčí vlny, vyzkoušet si vlastní hudební talent v tvůrčích dílnách, připravili jsme krásnou výstavu tušové malby paní Xiaomei. A nikdo nebude mít hlad nebo žízeň, protože v nabídce budou dobrý čaj a raw nebo vegetariánské pochoutky,“ láká ředitelka Song.

Festival je skvělou příležitostí, jak se něco dozvědět o starobylé čínské astrologii, jak rozšířit vlastní obzory a naladit se na příchod nového roku. 

"Rok Ovce začíná 19. února 2015. Ptali jsme se na něj Knihy proměn, I-ťing. Tato taoistická encyklopedie odhaluje tajemství života v mnoha rozměrech. Ukazuje stav věcí a dynamiku vývoje, proměny jin a jang. A Kniha říká, že každý okamžik, každý pohyb je vždy podmíněn našimi skutky. Je třeba si uvědomit, že věci se ubírají takovým směrem, pro jaký se rozhodneme. Zjednodušeně řečeno: jaké si to uděláš, takové to máš. A ani čas se nedělí na dobrý či špatný. Čas prostě je... tak ho vezměme do vlastních rukou," vyzývá Feng-yűn Song.

Songfest.cz 2015 – festivalové scény:

 • čtvrtek 12. 2. - Palác Akropolis, Praha
 • pátek 13. 2. - Divadlo J.K. Tyla – malá scéna, Plzeň
 • sobota 14. 2. - Divadlo Drak, Hradec Králové       
 • čtvrtek 19. 2. - kino Metropol, Olomouc
 • pátek 20. 2. - HaDivadlo, Brno     
 • sobota 21. 2. - Znojmeská Beseda – štukový sál, Znojmo
 • čtvrtek 26. 2. - ladovna – galerie hrou, Písek
 • pátek 27. 2. - KD Metropol, České Budějovice
 • sobota 28. 2. - Městské divadlo ČK, Český Krumlov 

Doprovodný program - Pavilon her (16:00 - 18:30):

tvůrčí dílny pro děti a dospělé – hudebně hravé rytmy, ruční výroba - ovčí amulety 

výstava čínské tušové malby paní Xiaomei

dobrá čajovna - ochutnávky kvalitních čajů

rawfoodvegetariánské občerstvení Govinda a další přírodní produkty

www.songfest.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.