Lenka Dusilová a Baromantika se chystají na pražský křest

  • Lenka Dusilová a Baromantika se chystají na pražský křest Fotogalerie (10)
    • 23.10.2014
    • Tisk

    Na sklonku září vydané nové, spoluautorské album Lenky Dusilové a kapely Baromantika „V hodině smrti“ sklízí zasloužený úspěch u fanoušků i hudebních kritiků. Mnozí se dokonce nebojí označit ho za jednu z nejlepších tuzemských nahrávek roku.

    Sdílejte článek:

Skvělé ohlasy vzbuzují i koncerty aktuálního turné, v jehož rámci Lenka Dusilová a Baromantika už brzo zavítají taky do metropole, kde novinku slavnostně pokřtí.

Stane se tak možná trochu příznačně na Dušičky, tedy v neděli 2. listopadu v Divadle Archa a asistovat u toho budou i hosté alba David Koller, Dan Bárta a Justin Lavash.

„Máme za sebou první část turné, povýšili jsme ´Hodinu smrti´ ve zvukově dokonalém brněnském klubu SONO společně s kapelou Květy, v Jablonci jsme bouchli španělské bublinky od španělského fanouška a potěšili fanoušky i v Havířově, Opavě, Plzni a Košicích. Koncerty jsou nabušené emotivní hudbou, kapela je jako jedno tělo a nové věci je radost hrát,“ vypočítává Lenka Dusilová.

A vzápětí láká na pražský křest: „Vrcholem turné je pro nás koncert 2. listopadu v pražském Divadle Archa. Naše hudba bude vkusně podpořená krásnými světly lightdesignera Filipa Bruthanse a těšíme se, že si zahrajeme s našimi milými hosty. Dobrá příležitost slyšet současnou Baromantiku živě neb všechno je tak pomíjivý.“

Co se setlistu týče, můžeme se těšit – jak už napověděly dosavadní zastávky turné – i na starší Lenčiny písně v nových úpravách.

Základem bude ale logicky novinka V hodině smrti. Ostatně aby ne, když ve valné většině recenzí nejde její hodnocení pod 90%.

„Je nutné a dobré album pozorně poslouchat, vnímat a nechávat prostupovat vlastní myslí. Na konci takového procesu vznikne silný umělecký, téměř až duchovní prožitek,“ píše o V hodině smrti například Jaroslav Špulák v recenzi na Novinky.cz.

Jarda Konáš z magazínu Headliner dodává: „Lenka Dusilová zpívá nádherně, suverénně a její hlas desku táhne. V kombinaci s vrstevnatou, na střídačku dramatickou a melancholickou hudební stránkou je to velmi lahodný koktejl, který výrazně vybočuje nad zbytkem letošních českých desek.“

O to výjimečnější zážitek pak lze očekávat od samotného pražského křtu.

Jak je vidět, Lenka Dusilová a Baromantika jsou opravdu ve vrcholné formě a jejich pražský koncert 2. listopadu v Divadle Archa se tedy rozhodně nesluší propást.

Vstupenky seženete buď v předprodeji sítě Ticketpro nebo Divadla Archa za 350 korun plus poplatky.

www.lenkad.com

 

Podobní interpreti

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.