Nouvelle Prague bude letos poprvé udělovat ceny

  • Nouvelle Prague bude letos poprvé udělovat ceny
    • 30.10.2014
    • Tisk

    Showcase festival a hudební konference Nouvelle Prague, které se uskuteční již 7. a 8. listopadu v prostorách pivovaru Staropramen na pražském Smíchově, vyhlašují ve spolupráci se společností Eventim první ročník Cen Nouvelle Prague.

    Sdílejte článek:

Ty jsou na způsob kdysi běžných cechovních společenství určeny subjektům aktivně činným na domácí hudebně podnikatelské scéně.

Cenami chce Nouvelle Prague vyzdvihnout významné počiny nebo osobnosti, které v daném roce prokázaly výrazný přínos pro rozvoj a obohacení hudebně podnikatelské komunity.

Ceny Nouvelle Prague se budou letos udělovat v následujících kategoriích:

Venue roku

Cena je určena pro koncertní prostor bez ohledu na jeho velikost, který má zajímavou, osobitou a neotřelou dramaturgii, kam se všechny kapely chtějí vracet, kde návštěvník vždy najde nadstandardní servis, disponuje lidsky i profesně zdatným personálem a je po všech stránkách příkladným zařízením svého druhu.

Počin roku

Cena je odměnou za čin, který domácí hudebně podnikatelskou scénu posunul v daném roce nejvýrazněji kupředu. Může se jednat o novou dramaturgickou myšlenku, zcela nový hudební projekt, podnikatelský koncept, významnou inovaci nebo jakékoli výrazné překročení dosavadních zvyklostí, které naši scénu posouvají dál.

Osobnost roku

Cena je určena člověku z oboru, kterému se v daném roce podařilo v jakémkoli směru výrazně překročit běžné standardy pracovních úspěchů. Může to být například agent nebo manažer, který výrazně posunul kupředu své klienty, mimořádně úspěšný pořadatel festivalu, autor zajímavého projektu nebo prostě jen významný promotér, po kterém nezbývá jen potopa.

Do hlasování v rámci Cen Nouvelle Prague se mohou zapojit všichni držitelé delegátských pasů Nouvelle Prague v daném roce s výjimkou zaměstnanců pořadatele, kteří se podílejí na organizaci akce.

Po registraci a zakoupení delegátského pasu má každý účastník možnost nominovat kohokoli na Ceny Nouvelle Prague.

Uzávěrka nominací je dva dny před začátkem Nouvelle Prague, tedy 5. listopadu 2014.

Z nominovaných vybírá pořadatel Cen 5 nejčastěji zastoupených návrhů v každé kategorii, vzniklý shortlist s pěti jmény bude zveřejněn den před konáním akce.

Přímo na festivalu pak účastníci Nouvelle Prague hlasováním určí vítěze každé kategorie.

Vítězové Cen Nouvelle Prague budou vyhlášeni na slavnostním večeru v rámci Nouvelle Prague, jehož hlavním partnerem je společnost Eventim.

Vyhlášení proběhne v pátek 7. listopadu od 22 hodin v Paspově sále.

Autorem vítězných cen je sklářský výtvarník Jan Huňát. Udílením provede moderátorka České Televize Lenny Trčková.

Festivalový program Nouvelle Prague kromě devíti zámořských showcasových kapel představí v roli headlinerů belgické Balthazar a domácí kapelu Zrní, která na festivalu pokřtí nové album Následuj kojota, jako speciální host festivalu vystoupí britští The Feud.

Vstupenky na celý dvoudenní program včetně konference jsou určeny pro všechny zájemce z řad široké veřejnosti.

Koupit je můžete na smsticket za 1 190 korun. Jednodenní vstupenky pouze na festivalovou část jsou za 270 korun, dvoudenní vstupenka na festivalou část vyjde na 370 korun.

www.nouvelleprague.com

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.