Metronomy přijedou v březnu očarovat Lucerna Music Bar

  • Metronomy přijedou v březnu očarovat Lucerna Music Bar Fotogalerie (8)
    • 06.11.2014
    • Tisk

    V tiché ulici ve východním Londýně je jedno staromódní studio. Je to domov analogového zvuku, horkých, zaprášených přístrojů, a zároveň místo, kde se ambice nezávisle myslících umělců mění v klasické nahrávky.

    Sdílejte článek:

Jednoduše řečeno – je to místo, kde se kouzlí..

Toe Rag Studios už přivítalo řadu rockových muzikantů, ale tentokrát do něj vstoupil hudebník, který přinesl pro tohle studio nový žánr. Moderní, dobrodružný a ambiciózní pop.

Dokončoval tam dlouho očekávané čtvrté album. V srdci má lásku k The Zombies, Love a Sly and the Family Stone.

Už dřív složil skvělé skladby a vytvořil exkluzivní pop. Jeho hlavními nástroji jsou syntezátory a počítače. Ale v Toe Rag je posouvá mnohem blíž k nebeské hudbě.

Joseph Mount, z Totnes v Devonu, je hlavní zpěvák a architekt skupiny Metronomy.

Jeho nové album Love Letters je deskou, která chce být nadčasová. Zkouší dělat nové věci postaru. Nesnaží se být retro, ale ohlíží se po kvalitách minulosti. Dotýká se hvězd dob minulých.

Pomáhá i to, že Metronomy měli za sebou pár úspěšných a skvělých let.

Album The English Riviera z roku 2011 bylo nominováno na cenu Mercury, magazín NME ho označil „vizionářským“, Mojo „exotickým“ a Timesy „stylovým“.

Vyprodali Royal Albert Hall, podnikli velké turné po Evropě a Americe.

Nové album je bezesporu dalším úspěchem skupiny – k typickému soundu Metronomy se přidala vřelost, bohatost a hloubka.

Na albu je slyšet i jakýsi nový duch. Skladba „I'm Aquarius“ je inspirována Dianou Ross a The Supremes a albem z roku 1969 Let The Sunshine In plným psychedelické atmosféry a nádherných vokálů.

Mount málem tuhle skladbu na desku nezařadil, protože se domníval, že nezní jako Metronomy. Pak si ale uvědomil, že se jeho styl vyvíjí a proměňuje.

Píše se rok 2014. Je čas přepsat starý příběh.

Love Letters je klasické elektropopové album, které posílá svůj vzkaz přímo do vašich srdcí.

Metronomy se s ním vydají na turné, přičemž jedna ze zastávek je v plánu 11. března v pražském Lucerna Music Baru, takže budete mít příležitost se nechat očarovat.

Vstupenky za 540 korun plus poplatky budou v prodeji od zítřka tj. pátku 7. listopadu v sítích www.goout.cz, Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a na webu www.musicbar.cz, v pokladně LMB pak bez poplatku.

Na místě vás lístek v den koncertu vyjde na 640 korun.

www.metronomy.co.uk

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.