Zítřejší pražský koncert Lennyho Kravitze se odkládá

  • Zítřejší pražský koncert Lennyho Kravitze se odkládá Fotogalerie (25)
    • 12.11.2014
    • Tisk

    Pořadatelská agentura Live Nation právě oznámila, že se pražský koncert Lennyho Kravitze, původně plánovaný na zítřek tj. čtvrtek 13. listopadu 2014 do O2 arény, překládá na nový termín.

    Sdílejte článek:

Důvodem zrušení dnešního koncertu ve Vídni a zítřejšího v Praze je náhlé onemocnění umělce.

Nové termíny koncertů a další informace budou oznámeny v nejbližší době. Koupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Lenny Kravitz 23. září vydal novinkové desáté studiové album Strut, jemuž předcházel klipový singl „The Chamber“.

V rámci následného světového turné se měl už zítra zastavit také v České republice.

Evropská část šňůry odstartovala 22. října 2014 v Moskvě a o necelý měsíc později, tedy 13. listopadu, měl Lenny Kravitz vystoupit v pražské O2 aréně.

Celkově měla šňůra naplánovaných v Evropě, Velké Británii a Rusku 40 zastávek.

Kravitzovo desáté studiové album Strut vyšlo 23. září 2014 pod značkou Roxie Records / Kobalt Label Services.

Jde o opravdu rock & rollovou nahrávku, která je tvrdá po rytmické stránce a zkoumá touhu ve všech jejích formách, od nejvíce fyzické po nejvíce idealizovanou.

Album obsahuje 12 skladeb (seznam níže), mezi nimi i „New York City“, „I Never Want to Let You Down“ a „She’s a Beast“. V těchto skladbách otvírá Lenny Kravitz srdce způsobem, který je mu vlastní.

V průběhu posledních let složil a nahrál obrovské hity a prodal skoro čtyřicet milionů alb.

„Tato nahrávka mne přivedla zpět na místo, které na hudbě tak moc miluji,“ říká Lenny Kravitz.

"Zpět k pocitům, které jsem měl, když jsem byl ještě na střední škole. Je to skutečná rock & rollová deska – je syrová, má duši a vznikla opravdu velmi rychle.“

Jako vždy, i tentokrát Kravitz na albu hraje na kytaru, basu, klávesy, bicí a perkuse, a celé ho také produkoval.

Konečným a definujícím dotekem k finální podobě Strut přispěl Bob Clearmountain, který mixoval celé album a v minulosti se mimo jiné podílel na Let’s Dance od Davida Bowieho, Tattoo You od The Rolling Stones nebo na Born in the U.S.A. od Bruce Springsteena.

Lenny Kravitz je považován za jednoho z prominentních rockových hudebníků naší doby, překročil žánry i styly a během 20 let trvající hudební kariéry se stal tím, kdo si libuje ve vlivech soulu, funku a rocku 60. a 70. let.

Je známý jako talentovaný skladatel, producent a multi-instrumentalista a jeho talent stále rezonuje prostřednictvím deseti studiových alb v jeho nadčasovém katalogu.

Získal čtyři po sobě jdoucí ceny Grammy a zároveň je držitelem rekordu pro nejčastěji oceňovaného umělce v kategorii „nejlepší mužský rockový hlasový výkon“.

Mezi Kravitzovy poslední nahrávky patří mimo jiné i luxusní edice debutového alba Let Love Rule, vydaná k jeho 20. výročí, nebo kritikou velmi dobře přijatý titul Black and White America.

Poté, co prodal více než 38 milionů alb po celém světě, mu hudební úspěch přinesl řadu příležitostí k naplnění tvůrčích vizí nezávisle na nahrávacím průmyslu.

Objevil se také v kritikou kladně přijatém filmu Precious, v obou dílech kasovního trháku Hunger Games nebo ve snímku Komorník, který režíroval Lee Daniels.

V roce 2003 Lenny Kravitz založil kreativní firmu Kravitz design Inc, která poskytuje obchodní a rezidenční služby designu, vývoji produktů a značek.

www.livenation.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.