Koncem ledna dorazí do Prahy Tricky s novou deskou

  • Koncem ledna dorazí do Prahy Tricky s novou deskou Fotogalerie (19)
    • 25.11.2014
    • Tisk

    Tricky přijede přestavit novinkové album, kterému dal do názvu své skutečné jméno „Adrian Thaws“. Těšit se na něj můžeme konkrétně 31. ledna v pražském Lucerna Music Baru.

    Sdílejte článek:

„Pojmenováním desky Adrian Thaws říkám, že mě vůbec neznáte,“ uvádí Tricky, když popisuje jeho jedenáctou desku.

„Tolikrát mě už lidi zkoušeli odhadnout, ale já se s každou novou deskou vydávám úplně jinam,“ dodává.

U jedné z nejvíc nepředvídatelných postav v hudebním světě je typické, že první album, které nese její rodné jméno, je jedním z jejích nejméně introspektivních alb.

Adrian Thaws je barevná poutavá kolekce písniček, které přecházejí od hip hopu k house, od jazzu k blues, od rocku k reggae.

Album vzniklo v Trickyho domácím studiu v Londýně, kam opět přesídlil po téměř dvou desetiletích v New Yorku, Los Angeles a Paříži, a podílela se na něm celá řada mezinárodních spolupracovníků: Francesca Belmonte, Nneka, Mykki Blanco, Bella Gotti, Tirzah, Blue Daisy a Oh Land.

Je to deska, která se musí poslouchat pořádně nahlas…

„Řekl bych, že to je moje klubové hiphopové album,“ hodnotí nahrávku Tricky.

„V klubu jsem svou hudbu slyšel jen párkrát, ale od čtrnácti let jsem po klubech vyrůstal: bluesové mejdany, hip-hopové kluby, pár rave parties. Nejsem známý tím, že dělám muziku pro kluby, ale na téhle desce pár takových písniček je – alespoň takových, které za klubovou muziku považuju.“

Tricky dělá komplikovanou hudbu, protože Adrian Thaws měl komplikovaný život.

Narodil se v roce 1968, vyrostl ve velké rodině, která byla doslova černobílá, venkovsko-městská, byly v ní silné ženy a nestálí muži. Poznáte ho podle převzatých písniček.

Klasika Janet Kaye z roku 1979 s názvem „Silly Games“ připomíná jeho dětství v bristolské čtvrti Knowle West. London Posse a jejich píseň z roku 1990 „Gangster Chronicle“ sahá k jeho hudebnímu dospívání s Wild Bunch a Massive Attack, kdy se nazýval Tricky Kid, před tím, než začal sólovou kariéru v roce 1995 se skvělým albem Maxinquaye.

Adrian Thaws je Trickyho druhé album na vlastním labelu False Idols vycházející prostřednictvím !K7, po albu s názvem False Idols z roku 2013.

Na desce Adrian Thaws především vyniká jeho hlas, ale Tricky se opět obklopil skvělou společností.

False Idols opět přichází irsko-italská zpěvačka Francesca Belmonte, která zpívá v „Lonnie Listen“, „Something in the Way“, „I Had a Dream“ a novém singlu „Nicotine Love“.

Na desce jsou i nové tváře.

Britka MC Bella Gotti (původně známá jako Nolay) ve dvou hip-hopových skladbách „Gangster Chronicle“ a „Why Don’t You“.

„Její styl je tak agresivní,“ hodnotí Tricky. „Není totiž nic horšího, než slabý hip hop. Když ho dělám, chci, aby zněl pěkně intenzivně.“

Američan MC Mykki Blanco, který zpívá s Francescou v androidském hip-hopu „Lonnie Listen’s“ nadchl Trickyho, když mu předskakoval v Německu.

„Viděl jsem chlápka v minisukni a na vysokých podpatcích, který málem zbořil pódium. Představte si chlapa jak horu, co divočí jak ženská – prostě někdo, kdo to všechno rozseká na kusy.“

Londýnská zpěvačka Tirzan v „Silly Games“ a v úvodní skladbě „Sun Down“, Blue Daisy z Británie jako spoluautor v „My Palestine Girl“.

“Dělat muziku je snadné,” říká Tricky a chraptivě se zasměje. “Musíte k sobě být jen upřímní.”

Vstupenky na Trickyho koncert, který se uskuteční 31. ledna v pražském Lucerna Music Baru, budou v předprodeji od středy 26. listopadu v sítích www.GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal, Eventim a na webu www.musicbar.cz za 540 korun plus poplatky. V pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu za 650 korun.

www.trickysite.com

 

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.