V Praze se po jedenácti letech objeví The Dandy Warhols

  • V Praze se po jedenácti letech objeví The Dandy Warhols Fotogalerie (6)
    • 23.03.2015
    • Tisk

    Stane se tak v sobotu 4. dubna, kdy tato americká rocková kapela s dvacetiletou tradicí vystoupí na pódiu pražského Lucerna Music Baru.

    Sdílejte článek:

„Poprvé jsem zaregistroval ´Dandies´ kolem roku 1993 nebo 94. Byla to doba, kdy se všude hrál grunge – měl jsem tehdy zabookovat do starého klubu v Oregonu, který se jmenoval X-Ray cafe, ´alternativní´ kapelu – prostě basu, bicí, kytaru … sloka, refrén, sloka…

Jenže kolem byla muzika, která nebyla vůbec sexy, hlasitej macho agresivní binec.. prostě jsem neměl z čeho vybírat…

Pak jsem slyšel o nový kapele Courtney Taylora, která se jmenovala The dandy Warhols.

Doslechl jsem se o mladý hezký buchtě jménem Zia, která s nima hraje, a o záhadnym kytaristovi Peteovi, jejich bubeníka Erica jsem už párkrát potkal, prostě jsem o nich slyšel dřív, než jsem je slyšel… Každej o nich najednou mluvil…

V muzice to buď v sobě máte nebo ne. Courtney to má! Úplně jsem zbožňoval, když jsem ho slyšel mluvit o kapele, víně, místní scéně, známejch lidech, neznámejch lidech, mý mámě, prostě o všem!

Byli jedničky v Portlandu, ale brzo se z nich stala mezinárodní kapela, když někoho napadlo použít jejich muziku ve filmu, reklamách nebo znělkách. The Dandy Warhols tu svou slávu zvládali s grácií, ve velkém stylu a se ždibcem pokory, i když rockový hvězdy zas moc pokorný bejt nemusej.

Byli jsme paf z těch jejich historek o setkání s lidmi jako David Bowie, Keith Richards, Parker Posey, John Taylor, sakra, už ani nespočítám, s kým slavným se setkali.

Na červenym koberci se chovali, jako by tam vyrostli.

Byli prostě fantastický! Když třeba Zia v dánský televizi mluvila o tom, jak je důležitý bejt správná matka a přitom si pořád dávat marjánku, protože i k zábavě má člověk určitou odpovědnost, a nevypadala vůbec jako nějaká zhulená mamča. Byla tak elegantní a skvělá! Miluju Ziu!

Teď jsem si poslech od The Dandy Warhols první live album vůbec! Jmenuje se (13 Tales From Urban Bohemia) Live at the Wonder Ballroom a vyšlo letos v březnu. Všechno je to tam! I řidič v autě, ve kterym jsme jeli, říkal, jak nádherně ta kapela zní naživo.

Takže The Dandy Warhols jsou podle mě… nejlepší, nejchytřejší, nejlegračnější, nejvíc sexy, nejzhulenější, nejlepší kámoši a vůbec – moc dobrá práce, Dandies! Jsem tak rád, že vás znám a poslouchám vaši muziku a že se vám teď podařilo uzavřít ten kruh!“

Tres Shannon, Capricorn – Voodoo Doughnuts / X-Ray Cafe (Portland)

Napsáno 15.ledna, 2014 v Denveru

Tres zabookoval The Dandy Warhols jejich vůbec první koncert. 27. ledna 1994 v X-Ray cafe v Portlandu.

Vstupenky na jejich pražský koncert, který se uskuteční 4. dubna 2015 v Lucerna Music Baru, jsou v předprodeji za 400 korun plus poplatky, na místě vyjde lístek o stovku dráž.

www.dandywarhols.com
 
http://www.dsmacku.com/

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.