Podívejte se na první oficiální videoklip Hany Zagorové

  • Podívejte se na první oficiální videoklip Hany Zagorové Fotogalerie (6)
    • 27.11.2014
    • Tisk

    Na světě je první oficiální videoklip zpěvačky Hany Zagorové. Tentokrát nevznikl jako součást televizního pořadu, jak to bývalo prozatím.

    Sdílejte článek:

Vizuální podobu skladbě „Bleriot“ dala režisérka Markéta Nešlehová ve spolupráci s kameramanem Vítem Bělohradským.

Píseň ztvárnili jako podobenství dávné lidské touhy vrátit čas, vznést se, oprostit se od zemské přitažlivosti a přiblížit se svým snům.

Stálice naší populární hudby Hana Zagorová vydala letos po sedmi letech nové album, které pojmenovala Vyznání.

Mimořádnou pozornost v médiích vzbudila právě písnička „Bleriot“, kterou pro ni napsali muzikanti z kapel Tata Bojs a Vypsaná fiXa.

Autor hudby Jura Hradil v ní spojil síly s Márdim.

Ten ji pojmenoval podle francouzského průkopníka letectví.

„Věřím, že někde startuje Bleriot – A letí pro mě a budeme dva -/ Až přistaneme, pozve mě na život,“ to je úryvek z textu o čekání na nového muže nebo hrdinu.

„Ta píseň prostě přilítla. Napsal jsem text a poslal ho Jurovi zpátky a on byl nadšený,“ popisuje Márdi a dodává: „Také jsem si vzpomněl, že tak v deseti letech jsem poslouchal písničku ´Spěchám´… Tedy poslouchala ji moje máma z gramofonové desky. Od toho jsem se odrazil a v té naší písničce je na to i odkaz.“

Režisérka Markéta Nešlehová ke spolupráci se zpěvačkou poznamenává: "Hana Zagorová je jedna z mých hrdinek z dob, kdy jsem hrdinky ještě mívala. Tentokrát navíc ve skvostné náladě ´Bleriota´, jak ji stvořili Jiří HradilMárdim – hurá za oba. Napsali dojemnou písničku, kterou Hana dotáhla a prožila. Chtěla jsem ten pocit podpořit: uctít ženskou energii. Dotvořit sen, který se třeba stal, zprostředkovat krásnou vzpomínku, která možná byla pouze zbožným přáním. Zachytit jemné mihnutí řas a zastavit čas. To si zaslouží každá zralá ženská.“

Hana Zagorová vystoupí v rámci show při letošním slavnostním vyhlášení ankety Český slavík tuto sobotu 29. listopadu ve Státní opeře a v přímém přenosu TV Nova.

V rámci podzimního turné Hanu Zagorovou se skupinou Boom Band čekají koncerty v moravské a slovenské metropoli.

V Brně se uskuteční 1. prosince v Bobycentru a 2. prosince vystoupí v bratislavské Istropolis.

Téměř vyprodaný je už i její vánoční koncert 19. prosince ve velkém sále pražské Lucerny. Tam navíc převezme Zlatou desku Supraphonu za album Vyznání, které vydala na jaře.

www.zagorovaha­na.cz


Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.