Tata Bojs představují vinylový singl a další zajímavosti

  • Tata Bojs představují vinylový singl a další zajímavosti Fotogalerie (1)
    • 28.11.2014
    • Tisk

    „Antikvariát“ a „S ní“ jsou názvy dvou nových písní, které Tata Bojs vydají v prosinci na desetipalcovém vinylu „Strana A“ a slavnostně je představí naživo na speciálních koncertech 16. 12. v brněnské Flédě a 18. 12. v pražském Divadle Archa.

    Sdílejte článek:

To ale není zdaleka všechno, na co se můžou fanoušci kapely těšit.

K oběma písním právě vznikají videoklipy, na koncerty se chystá speciální scéna vycházející z názvu singlu a prostřednictvím Samosebou.cz si můžete v unikátní soutěži zkusit od 1. prosince vytvořit vlastní verzi fotky z obalu Strany A.

„Zdálo se nám, že ty dvě písničky jsou rozdílné a zároveň je něco spojuje. Navíc jsme chtěli, aby náš nový materiál zněl po čtyřech letech trochu překvapivě,“ vysvětluje Milan Cais, proč z už pěti hotových písní na nové album plánovaném na jaro 2015 padla v případě vinylového SP volba právě na „Antikvariát“ a „S ní“.

„To ale neznamená, že přesně takhle bude znít celá chystaná deska. Toto je jen ochutnávka. Jiné písně jsou zase jiné. A některé nejsou ještě žádné,“ dodává Mardoša.

„S ní vypráví příběh ze života několikaletého soužití dvou lidí. Respektive se v ní popisuje okamžik jakéhosi bodu mrazu, kdy jeden z nich sní o tom, být někde jinde, ale zatím… jsou pořád spolu. Hudebně je to typ gradace takzvaně z nuly na sto,“ představuje Milan text k písni „S ní“.

„Antikvariát“, který pro změnu otextoval Mardoša, uvádí basák Tata Bojs těmito slovy: „Je o chlapíkovi z antikvariátu. Je trochu mimo, stejně jako antikvariát je mimo jakoukoli ‚dobrou adresu‘. Hlavní postavě to ale nijak nekazí radost a stále si zvelebuje své království, které je trochu vytržené z času a prostoru. Stále jakoby při tom na někoho čekal, nejspíš na dívku, kterou má rád, ale je otázka, jestli ji láká do takového světa vstoupit. A jestli o něm vůbec ví… Nicméně to je pouze domněnka, on možná jen čeká na svou vysněnou, vzácnou limitovanou edici čtyřicet let starého vinylu…“ a Milan ho doplňuje: „Hudebně takový elektro-retro 80’s se současným pohledem.“

Jak je u Tata Bojs zvykem, i v případě vinylového SP je vše dotaženo k dokonalosti včetně obalu, na němž se zajímavým způsobem snoubí retro a moderna.

Základem je kolorovaná fotografie tajemné dívky z roku 1919, kterou Milan Cais objevil ve sbírce starých pohlednic svého souseda Ivana Zapletala.

„Když na mě asi mezi dvěma stovkama pohledů vykoukla ta holka, věděl jsem, že dál hledat netřeba. Její pohled mi doslova učaroval. Ruční domalba rtů a šatů ji posouvá až do mírně pop-artové polohy. Grafický designer Honza Matoušek pak skvěle vystihl můj záměr, aby grafika uzavírala časovou osu osudu fotky v současnosti,“ vyznává se zpěvák a bubeník Tata Bojs.

Ostatně není náhodou, že vydání SP provázejí i nové promo fotky. Ty Tata Bojs výjimečně nefotili se Salimem Isssou, ale s Tomášem Noskem a Michalem Čápem z PolaroidLove na různé typy unikátních polaroidových fotoaparátů, což jim dodává patřičnou patinu.

Zajímavý nápad na obal dostane navíc další rozměr v rámci soutěže Samosebou.cz, která odstartuje 1. 12.

Fanoušci se můžou pokusit pomocí všech současných dostupných technologií vytvořit vlastní remake titulní fotografie dívky z roku 1919 na obalu Strany A.

Kapela vzkazuje, že rozhodovat můžou detaily.

Vítěz, který bude vyhlášen 15. 12., získá podepsaný vinyl, dva vstupy na pražský koncert a možnost setkání se členy Tata Bojs. Další dva v pořadí pak obdrží po dvou vstupenkách do Divadla Archa.

A další rozměr získají i samotné nové písně, k oběma souběžně totiž právě vznikají videoklipy.

Kdy přesně budou venku a kdo stojí za jejich realizací, je zatím tajné. Prozradit můžeme jen to, že to bude určitě před koncertem na brněnské Flédě, kde bude poprvé exkluzivně v prodeji vinylové SP Strana A, jehož název inspiroval Milana Caise i při tvorbě koncertní scény.

Ta bude „volným pokračování kombinace dvou ledkových systémů s různým rozlišením, tentokrát ve variaci na písmeno ‚A‘ a pokud to stihneme, respektive náš VJ Clad to stihne, bude k oběma novým písním i nová projekce.“

www.tatabojs.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.