Megaton Fashion Show poprvé zařazuje cenu odborné poroty

  • Megaton Fashion Show poprvé zařazuje cenu odborné poroty
    • 09.12.2014
    • Tisk

    Šestý ročník Megaton Fashion Show, soutěže o nejlepší hudební design, který se uskuteční ve spolupráci s firmou MERCHYOU, přichází s přelomovou novinkou.

    Sdílejte článek:

Vedle tradičního hlasování fanoušků zařadily pořadatelky cenu odborné poroty.

Nejlepší výtvarný počin české hudební scény vybere pětičlenný tým: Tereza Maxová, světová top modelka a patronka Nadace Terezy Maxové dětem, výtvarník a muzikant Milan Cais a designer Jan Plecháč.

Dále Drahomil Šišovič, jednatel společnosti MERCHYOU a grafička Lucie Velebová, zástupkyně firmy Kytary.cz.

Zatímco veřejnost tradičně rozhodne v kategoriích nejlepší booklet, plakát a merchandise, z hlasování odborné poroty vzejde jeden vítězný návrh napříč kategoriemi.

Pořadatelky z občanského sdružení Megaton Production se k tomuto ráznému kroku rozhodly hlavně za účelem prohloubení edukativní stránky jejich akce.

Myslí si, že díky názorům odbornic a odborníků, nejen z umělecké sféry, ale také z řad firem, jejichž podnikání je pevně spjaté s hudbou, bude soutěž lépe mapovat vývoj českého hudebního designu.

Tomuto svéráznému výtvarnému oboru se Megaton Fashion Show v Čechách věnuje jako jediná.

Jména autorek a autorů nejúspěšnějších návrhů všech kategorií budou vyhlášeny v Lucerna Music Baru ve čtvrtek 22. ledna 2015 v rámci každoročního slavnostního večera.

Přihlášení do soutěže je možné až do neděle 21. prosince.

Relevantní jsou původní návrhy realizované v roce 2014.

Přihlásit se můžete e-mailem na info@megatonproduction.cz, informace o pravidlech najdete na facebookové stránce Megaton Production.

Megaton Fashion Show, soutěž o nejlepší hudební design má za sebou pět úspěšných ročníků.

V předchozích letech se zúčastnili například Studio Najbrt, Jaromír 99, Daniel Kurz, Marcel Musil, Maťo Mišík či MejlaVypsaný FiXy.

Z interpretů pak třeba pravidelně soutěžící kapely Hentai Corporation nebo Pipes and Pints.

Po molu se prošli Wohnout, Xindl X, Katarína Landlová a desítky dalších.

V loňském roce si slavnostní vyhlášení v Lucerna Music Baru nenechalo ujít přes 500 návštěvníků a vybralo se téměř 53 tisíc korun.

Aktivity spojené s Megaton Fashion Show mají charitativní charakter.

Výtěžek věnuje Megaton Production, o.s. každý rok Nadaci Terezy Maxové dětem.

Z darů jsou podporovány konkrétní znevýhodněné děti – v posledních dvou letech bubenické uskupení Australien Buš-Kovice, studentská kapela z výchovného ústavu v Buškovicích, která za peníze vybrané na Megaton Fashion Show 2013 natočila první desku.

www.facebook.com/…onproduction

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.