Ital Eros Ramazzotti se po dvou letech vrátí do Prahy | ABradio.cz

Ital Eros Ramazzotti se po dvou letech vrátí do Prahy

  • Ital Eros Ramazzotti se po dvou letech vrátí do Prahy Fotogalerie (28)
    • 16.12.2014
    • Tisk

    Jeho příznivci si ovšem na koncert musejí počkat dlouhých deset měsíců. Eros Ramazzotti vystoupí v pražské O2 areně 30. října 2015.

    Sdílejte článek:

Eros Ramazzotti je pop-rockový zpěvák, kytarista, skladatel a producent, který za dlouholetou kariéru prodal přes 55 milionů nahrávek.

Do pražské O2 areny příští rok dorazí představit největší hity, ale i skladby z nového alba, které by u společnosti Universal mělo vyjít na jaře příštího roku.

První výrazný úspěch zaznamenal už v roce 1984 na festivalu v San Remu. Jako jedenadvacetiletý nováček soutěžil v rámci klání začínajících interpretů.

Odprezentoval vlastní píseň „Terra promessa“, což stačilo k tomu, aby vzbudil pozornost jak u publika, tak u lovců talentů hned několika velkých nahrávacích společností, které o Ramazzottiho projevily velký zájem, hlavně proto, že byl osobitý.

Přinesl svěží melodický styl, v němž se typická italská kantiléna umně mísí s rockem, soulem a blues.

Vášeň, láska a velké emoce na straně jedné, civilní projev, inteligence, hudebnost na straně druhé – to vše najdete i v jeho prvních hitech, které ani po letech neztratily kouzlo.

Patří k nim „Una storia importante“, „Adesso tu“, „Un cuore con le ali“, „Emozione dopo emozione“, „Ma che bello questo amore“, „Senza perdici di vista“, „La luce buona delle stelle“, „Solo con te“, „Se bastasse una canzone“.

Na kontě má téměř tři desítky alb.

Během několika posledních let vydal nahrávky E2 (2007) a Ale I Radici (2009), se kterou ve stejném roce dorazil koncertovat i do Prahy.

Loni v Praze představil album Noi, jehož vydání předznamenal singl „Un angelo disteso Al Sole“. Spoluautory skladby jsou Saverio Grimaldim a Luca Chiaravalli, který také produkoval společně s Erosem Ramazzottim album produkoval.

Už od první poloviny osmdesátých let sklízí Eros Ramazzotti úspěchy nejen po celé Evropě. Například ve Španělsku točí výhradně ve španělštině, což má ohlas i v Jižní Americe a ve Spojených státech, kde je vedle italské také velká španělská komunita.

Věrné a široké publikum má také v Japonsku, na Filipínách nebo v Austrálii, vystupoval spolu s Eltonem Johnem, Rodem Stewartem, Sheryl Crow nebo s Joem Cockerem, a není to tak dlouho, co natočil velmi úspěšný duet s Tinou Turner.

Vstupenky na jeho říjnový pražský koncert v roce 2015 v cenách od 990 do 1 790 korun půjdou do prodeje ve čtvrtek 18. prosince 2014.

www.livenation.cz

 

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.