United Islands pokračuje v tradici, představí slovenskou scénu

  • United Islands pokračuje v tradici, představí slovenskou scénu Fotogalerie (11)
    • 05.01.2015
    • Tisk

    Festival United Islands of Prague se po přelomovém crowdfundingovém ročníku chystá na dvanáctý rok. Letos se uskuteční v termínu od 18. do 20. června opět v centru Prahy.

    Sdílejte článek:

United Islands of Prague, největší pražský multižánrový festival, se v roce 2015 bude konat třetí červnový víkend.

Lokace festivalu zůstanou na pražských ostrovech a v blízkých parcích a okolních ulicích.

Program i letos nabídne přehlídku čerstvých talentů ze světové a domácí scény.

Festival United Islands of Prague zažil vzrušující rok, kdy byli pořadatelé nuceni vyhlásit crowndfundingovou sbírku, aby mohli otevřít hlavní scénu v Kinského zahradě.

Ambiciózní sbírka se nakonec stala neúspěšnějším crowfundingovým projektem v České republice a pořadatelé uspěli i v tomto nevysloveném referendu u fanoušků.

Kinského zahrada se stala hlavní festivalovou scénou a její dispozice potvrdily, že v budoucnu tento prostor návštěvníkům nabídne mimořádné hudební zážitky.

Vystoupení britské hvězdy Elly Eyre, která od vystoupení na United Islands boduje v hitparádách i rádiích nebo závěrečný koncert argentinského souboru Bajofondo patřily bezesporu k vrcholům festivalu.

„Atmosféra Kinského zahrady a divácké reakce během hlavních koncertů v nás vyvolaly motivaci posunout se opět někam dál a objevovat nová místa. Na detaily si ale prosím počkejte do konce ledna, až za sebou budeme mít důležitá jednání, a my vás, doufáme, překvapíme tím, co se bude příští rok dít,“ poodhalují možné budoucí plány pořadatelé David Gaydečka a Martin Voňka.

Hudebně se bude festival držet dramaturgické linky, která návštěvníkům představuje objevy domácí a světové klubové scény. I na letošek pořadatelé plánují dramaturgické bloky.

„Budeme se opět snažit pro české publikum objevit mladé hudební talenty, jako bezesporu v letošním roce byli Ella Eyre nebo Childhood. Budeme také pokračovat v trendu poskytnout větší prostor domácím interpretům, který se loni projevil samostatnou scénou Check the Czech. Jedním z dramaturgických bloků, na které se můžou návštěvníci těšit, je širší zastoupení slovenských kapel. Slovenská scéna zažívá v poslední době opravdový boom, který bychom chtěli ukázat,“ přibližuje dramaturgii dvanáctého ročníku Barbora Šubrtová.

I letos budou organizátoři United Islands pokračovat v pořádání samostatných klubových koncertů.

10. února se do Prahy vrátí DJ Shadow, který kvůli zrušenému letu nemohl zahrát na festivalové after party.

V klubu Roxy vystoupí společně s dlouholetým DJským kolegou Cut Chemistem, a to ve speciálním only vinyl setu složeném ze sbírky Afriky Bambaaty, ikony funkové a hip hopové newyorské scény.

Po obrovském úspěchu na hlavní scéně během desátého ročníku se v březnu vrátíí i izraelská indie rocková kapela Acollective.

Od posledního pražského vystoupení vydala novou desku, se kterou slaví úspěchy nejen na domácí půdě, ale i na britských ostrovech, kde vystupovala i na legendárním festivalu Glastonbury.

24. března se do Prahy vrátí Bernard Allison, který tentokrát vystoupí v klubu JazzDock. Na koncertě představí nové album In The Mix, které vydal po dlouhých šesti letech.

www.unitedislands.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.