Blíží se druhý ročník festivalu hudby a vizuálního umění

  • Blíží se druhý ročník festivalu hudby a vizuálního umění Fotogalerie (6)
    • 06.01.2015
    • Tisk

    Druhý ročník Festivalu Spectaculare, který propojuje současnou elektronickou a experimentální hudbu, tanec a pohybové divadlo s multimédii, projekcemi nebo vizuálním uměním, se rychle blíží.

    Sdílejte článek:

V termínu od 21. ledna do 6. února 2015 proběhne na několika místech hlavního města Prahy.

Konkrétně se odehraje v Centru současného umění DOX, Chrámu U Salvátora, Paláci Akropolis, Planetáriu Praha, Cross Clubu, kině Světozor a Biu Oko.

„Velký zájem o všechny koncerty i představení během prvního ročníku nám ukázal, že pro podobný festival je u nás místo,“ říká na úvod dramaturg Josef Sedloň.

„Podruhé proto nabízíme rozsáhlejší program. Jde o hudebníky, kteří představují to nejzajímavější ze současné scény,“ doplňuje.

V rámci druhého ročníku vystoupí francouzsko-belgický snový, elektroakustický hudebník a zpěvák Sylvain Chauveau či zakladatelka Hidden Orchestra, britská klavíristka a houslistka Poppy Ackroyd.

V nezvyklém prostředí Planetária Praha se představí jedna z největších legend ambientní hudby, norský Biosphere, dále křehká belgická folkově-ambientní písničkářka Chantal Acda, pařížský skladatel a pianista Quentin Sirjacq nebo britský producent Throwing Snow, jenž spojuje klubové rytmy s postrockem a folkem.

V programu dále figurují hlavní postavy zvukově avantgardního australského vydavatelství Room40 Lawrence English, John Chantler a Heinz Riegler, zástupci berlínského labelu Monkeytown Alex Banks a Dark Sky hrající inovativní elektroniku na pomezí taneční a experimentální hudby, německý beatmaker Kalipo, veterán post-dubstepové scény Synkro z Manchesteru a finské minimalistické dark popové duo Femme En Fourrure.

Festival zakončí německá formace Brandt Brauer Frick, která naživo hranými klubovými groovy hledá duši ve strojovém rytmu techna.

Z českých umělců se na Festivalu Spectaculare představí v sólo projektech Lenka Dusilová a Beata Hlavenková a dále i Clarinet Factory, Orlak nebo Zabelov Group.

Koncert Sylvaina Chauveau v Chrámu U Salvátora doplní hudebně-vizuální projekt Hudba z ticha – Clarinet Factory, Alana Vitouše a Petra Nikla.

Ze zástupců současného tance vystoupí hned na úvod 21. ledna v sólovém vizuálně-pohybovém představení výjimečná performerka Linda Kapetanea, ženská polovina souboru RootLessRoot Company.

Všechny koncerty obohatí projekce a VJing… např. The Macula Visuals v Planetáriu Praha, VJs ze studia Lunchmeat nebo Vision Factory.

Program doplní workshopy s některými umělci, sobotní tvořivý workshop pro děti s Clarinet Factory a projekce hudebních filmů v Biu Oko a kině Světozor (třeba snímky s kapelami Sigur Rós, Nine Inch Nails, Caribou, New Order nebo působivý vizuální opus Baraka).

Vstupenky jsou v prodeji v pokladně Paláce Akropolis, v síti Ticketpro a Goout.cz.

Festival pořádá Palác Akropolis jako volné pokračování koncertní série Music Infinity, součást Live Europe.

www.spectaculare.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.