Cesta do Paříže začíná na Music Academy Bass Campu v Praze

  • Cesta do Paříže začíná na Music Academy Bass Campu v Praze Fotogalerie (4)
    • 12.01.2015
    • Tisk

    Inspirativní hudební workshop pro vybrané talenty z celého světa Red Bull Music Academy 2015 zavítá do okouzlující a umělecky pulsující Paříže.

    Sdílejte článek:

Ve francouzské metropoli se koná poprvé v šestnáctileté historii.

Českým a slovenským hudebníkům ovšem může začít cesta na hudbou nabitých 14 dní ve Francii už v Praze.

Tady se totiž v polovině února poprvé uskuteční pokračování úspěšného projektu Red Bull Music Academy Bass Camp, který se loni konal v Bratislavě.

Před rokem se této „lokální akademie“ zúčastnila hudebnice Sára Vondrášková aka Never Sol.

Prodloužený víkend v bratislavské Cvernovce ve společnosti patnácti účastníků z České republiky i ze Slovenska, přednášky a workshopy zkušenějších zahraničních i domácích kolegů ji motivovaly k vyplnění přihlášky na „velkou“ Red Bull Music Academy do Tokia.

Na podzim tam pak strávila nezapomenutelných 14 dní.

„Myslím, že tyhle dva týdny mě posunuly hodně v myšlení a uvažování nad hudbou. I když musím říct, že v některých mých názorech mě ještě víc utvrdily a daly mi sílu věřit v to, co dělám. Také mi ukázaly, že otevřenost je to nejdůležitější a ego to nejnebezpečnější,“ uvedla Never Sol po návratu z Tokia.

Letos se tedy Red Bull Music Academy Bass Camp poprvé uskuteční v českém hlavním městě.

V polovině února se sjede vybraných šestnáct muzikantů z bývalé federace do prostoru Elektra v Holešovicích.

Čtyři dny tam budou mít k dispozici špičkově zařízená studia, zúčastní se přednášek a workshopů a v pátek a sobotu večer si zahrají s pozvanými zahraničními hvězdami na Jatkách78 a v MeetFactory.

A na koho se můžou těšit?

Zahrát a předat zkušenosti přijede zástupce londýnského labelu Ninja Tune Thundercat, dvorní baskytarista famózní zpěvačky Erykah Badu a hudebního vizionáře Flying Lotuse, ze sousedního Rakouska přijede další reprezentant značky Ninja Tune Dorian Concept, kterého do Prahy doprovodí parťáci Cid Rim a the cloniOUs.

Dalšími hosty Red Bull Music Academy Bass Camp Prague budou Mathew Jonson z labelu !K7, duo Tiger&Woods a novinářka Lauren Martin, která spolupracuje s britským deníkem The Guardian a hudebním magazínem FACT.

Speciálním hostem bude Zdeněk Pelc, majitel společnosti GZ Media, který, jak všichni muzikanti dobře vědí, je předním evropským výrobcem datových nosičů a vinylových desek.

Přednášky, workshopy a studia Red Bull Music Academy Bass Camp Prague budou přístupné jen pozvaným hudebníkům, večerní koncerty a party v Jatkách78 a v MeetFactory se otevřou také pro veřejnost.

Unikátní hudební workshop se dotkne taky Bratislavy, kde se ve stejném termínu uskuteční Red Bull Music Academy Nights.

V klubech KC Dunaj a Nu Spirit vystoupí headlineři Mathew Jonson, Dorian Concept a Thundercat, kteří přicestují z Prahy nebo naopak druhý den pojedou do Prahy.

Kromě party se skvělou aktuální muzikou budou v klubech k dispozici také všechny informace o „akademii“ a možnostech, jak se na ni přihlásit.

Red Bull Music Academy je unikátní workshop pro muzikanty, producenty, lovce vinylů, zpěváky, MCs, orchestrální skladatele nebo třeba digitální beatmakery.

Bez omezení žánru a bez ohledu na míru profesionality.

Mladí lidé se účastní přednášek světových legend, nezapomenutelných nočních jamů, živých vystoupení s tou nejlepší atmosférou a (spolu)pracují ve studiích pod vedením zkušených mistrů.

Akademie je o ojedinělých zážitcích se stejně naladěnými lidmi z různých koutů světa.

Hudba může být smysluplnou celoživotní náplní i v České republice. Kreativita je tu jediná měna, hudba, kterou žijeme a za kterou si stojíme.

Na 16. ročník Red Bull Music Academy v Paříži se můžete přihlásit od 14. ledna do 3. března.

www.redbullmusicacademy.com

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.