Listopadový festival Nouvelle Prague oznamuje headlinery

  • Listopadový festival Nouvelle Prague oznamuje headlinery
    • 09.09.2014
    • Tisk

    Po nabité festivalové sezóně, která proběhla převážně ve dvou prázdninových měsících, přichází čas i pro podzimní showcase festival Nouvelle Prague.

    Sdílejte článek:

Druhý ročník tohoto, zatím u nás stále poměrně nového formátu hudebního festivalu, se uskuteční 7. a 8. listopadu 2014 opět v prostorách smíchovského pivovaru Staropramen.

Dva měsíce před jeho konáním je známý finální program hudební části.

Stejně jako v loňském roce budou hudebnímu programu Nouvelle Prague vévodit dva headlineři.

Letos půjde o Balthazar z Belgie a domácí formace Zrní.

Balthazar se v Praze představili jako support britských Editors v rámci jejich loňského turné a letos odehráli taky výborný sólový koncert v pražském Lucerna Music Baru.

Druhým headlinerem bude česká kapela.

Volba pořadatelů padla na kladenskou partu Zrní, která pokřtí na Nouvelle Prague nové album Následuj kojota.

Z pozice sobotních headlinerů odehrají Zrní plnohodnotný koncert v délce devadesát minut.

Program letošního festivalu je oproti loňsku bohatší.

Kromě dvou headlinerů a zahraničních showcase kapel byla do line-upu ve spolupráci s hudebním časopisem FullMoon vybrána také čtveřice tuzemských interpretů.

Stejně jako sedm skupin ze zámoří získají jedinečnou příležitost představit se nejen pražskému publiku, ale především vlivným agentům a bookerům z celého světa, kteří vybírají kapely pro renomované zahraniční festivaly a hudební kluby.

Domácí hudební scénu budou reprezentovat Vložte kočku, kteří si za loňskou desku odnesli cenu VinylaAnděla v kategorii elektronické hudby, Kittchen, jenž byl letos nominován na ceny Apollo za nejlepší album roku 2013, talentovaní olomoučtí Nylon Jail a ostřílené táborské trio Please The Trees v čele s frontmanem Vaškem Havelkou.

Zahraniční showcase kapely jsou stejně jako loni všechny ze zámoří.

Z Austrálie do Prahy přiletí pop-rockoví Ball Park Music a tvrdší Calling All Cars, Kanadu budou zastupovat hřmotní Slow Down Molasses a akustičtí The Visit. Z Izraele dorazí elektroničtí Skyroads, Jihoafrická republika vyšle rozverné The Plastics a Spojené státy nabídnou baltimorskou úderku Sun Club.

Současně s oznámením vystupujících startuje předprodej vstupenek na oba festivalové dny.

Jednodenní vstupenky na pátek 7. listopadu a sobotu 8. listopadu budou v předprodeji sítě Ticketsforpeople za 270 korun, dvoudenní vstupenka na celý Nouvelle Prague pak vyjde na 370 korun.

www.nouvelleprague.com

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.