Herbie Hancock přiveze do Brna kapelu hvězdných muzikantů

  • Herbie Hancock přiveze do Brna kapelu hvězdných muzikantů Fotogalerie (31)
    • 11.09.2014
    • Tisk

    Čtrnáctinásobný laureát ceny Grammy Herbie Hancock potvrdil, že 29. listopadu přijede do Brna s hvězdnou kapelou.

    Sdílejte článek:

Společně s proslulým americkým klavíristou v hale Vodova zahraje Vinnie Colaiuta, bubeník Franka Zappy nebo Stinga.

Další Hancockův spoluhráč, basista James Genus, se zase může pochlubit spoluprací s Grammy ověnčeným Michelem Camilem.

Čtvrtý do party, kytarista a zpěvák Lionel Loueke, vystupuje po boku celé plejády špičkových jazzmanů, třeba s Avishaiem Cohenem nebo charismatickou Esperanzou Spalding.

Smyslem pro napětí se legendární klavírista Herbie Hancock proslavil ve světě hudby, ale talent pro drama má i jeho management, který složení jeho doprovodné kapely dlouho tajil.

„Máme obrovskou radost, že konečně můžeme potvrdit nejsilnější možnou sestavu Hancock-Colaiuta-Genus-Loueke. Myslím, že nic lepšího si ani nelze přát a návštěvníci koncertu se můžou těšit na skutečně silný zážitek,“ uvedl umělecký ředitel festivalu JazzFestBrno Vilém Spilka.

Kromě fenomenálního hráčského talentu a šestého smyslu pro hudbu Hancockovi neschází ani cit pro výběr spoluhráčů.

Klávesový mág a milovník luxusních pian Fazioli se totiž dlouhodobě obklopuje těmi nejschopnějšími a nejzajímavějšími hudebníky, které současná scéna nabízí.

Patří mezi ně i bubenické trumfové eso Vinnie Colaiuta, dlouholetý klíčový spolupracovník Franka Zappy, Stinga nebo Joni Mitchell.

Colaiuta dělí čas mezi světová turné se zářícími osobnostmi pop music i jazzu a studiovou práci pro nejvýznamnější producenty dneška.

Hancockem mimo jiné nahrál v roce 2008 desku River: The Joni Letters ověnčenou cenami Grammy včetně té nejzásadnější za nahrávku roku.

Basista James Genus pravidelně září v kapele v jedné z nejpopulárnějších světových televizních show Saturday Night Live a v mezičase si odskakuje na turné s proslulými jazzmany.

Jeho hudební společnost vyhledávají třeba Michel Camilo, Boba James, Dave Douglas nebo Terence Blanchard.

Kytarista, zvukový kouzelník a zpěvák Lionel Loueke pochází z afrického Beninu a tradici africké hudby dokáže neopakovatelně vpašovat do jiných hudebních kontextů včetně jazzového.

Kromě Hancockových projektů ho nejčastěji můžeme vidět po boku Esperanzy Spalding, Gretchen Parlato nebo i s vlastním triem.

Anoncované složení kapely slibuje energickou hudební nálož s využitím akustických i elektrických nástrojů.

Herbie Hancock je známý schopností překračovat a míchat styly a podobně i jeho koncertní repertoár spojuje materiál ze všech úspěšných období jeho plodné kariéry.

Hancockovým vystoupením nikdy nechybí moment překvapení.

Jeho objevitelský naturel a ochota v hudbě riskovat jsou pověstné a zajistily mu místo mezi nejzásadnějšími hybateli hudby posledních pěti dekád.

Vstupenky na jednu z největších jazzových událostí letošního roku se pohybují v cenách od 790 do 2 490 korun a pořídíte je v běžných předprodejích.

Pořadatelé koncertu připravili i speciální vstupenky na nejatraktivnější místa v sále zároveň opravňující ke vstupu do VIP zóny v ceně 3 490 korun.

www.herbiehancock.eu


  

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.