Už tento pátek vyjde nové album Lenky Dusilové

  • Už tento pátek vyjde nové album Lenky Dusilové Fotogalerie (7)
    • 24.09.2014
    • Tisk

    Už tento pátek 26. září vydá Supraphon spoluautorské album Lenky Dusilové a kapely Baromantika nazvané „V hodině smrti“.

    Sdílejte článek:

Novinku, které předchází pilotní singl „Takafei“, Lenka Dusilová společně s Baromantikou představí na podzimním klubovém turné.

To odstartuje 2. října v Ostravě a bude mít celkem čtrnáct zastávek.

Křty s účastí hostů proběhnou 8. října v brněnském SONU, 9. října v Babylonu v Bratislavě a 2. listopadu v pražském Divadle Archa.

Prvotní myšlenka na vytvoření společného počinu se podle Lenky Dusilové zrodila v lednu loňského roku, kdy v pražském Veletržním paláci s Baromantikou (tedy Beatou Hlavenkovou, Patrickem Karpentskim, Viliamem Bérešem a Martinem Novákem) odehrála první spoluatorské hudební nepísňové pásmo v rámci globálních narozenin umění Art's Birthday.

Tehdy hudebníci „našli vlastní hudební jazyk“.

Samotné album, které nejen názvem reflektuje problematiku přerodu a životních transformací, pak vznikalo na jaře a v létě letošního roku převážně v nouzovském studiu SONO Recordings ve spolupráci s mistry zvuku Milanem Cimfem a Pavlem Karlíkem.

Baromantika je spojením dost rozdílných povah, elementů a hudebních přístupů, takže sdílení není jednoduché. Ale za ten krásný hudební prostor, který právě tyto elementy umí vytvořit a ve kterém můžu pracovat s hlasem a emocemi, je pro mě samo nebe,“ komentuje Lenka Dusilová tvůrčí proces.

Právě spojení různorodých hudebních osobností má za následek velkou pestrost alba, kterému nechybí přímočarost ale ani – pro Lenku tolik typická – chuť experimentovat a objevovat nové hudební obzory.

„Album je hodně kontrastní, ale ucelené. Je to průlet různorodými náladami a světy čtyř rozdílných povah. Je hodně barevné a emotivní. A to mě velmi baví,“ komentuje to několikanásobná laureátka cen Anděl.

Na celkem dvanácti nových písních se kromě členů Baromantiky podílela také řada zajímavých hostů.

Konkrétně Oskar Török, Marek Minárik, Miloš Dvořáček, Rasťo Uhřík a především pak Justin Lavash, David Koller a Dan Bárta, kteří si společně s Lenkou Dusilovou zazpívali každý v jedné písni.

Někteří hosté by neměli chybět ani na křtech alba V hodině smrti.

„V Brně nás doplní též Martin Evžen Kyšperský, který je s Baromantikou spjat jako textař i na tomto ‚baromantickém‘ albu. Hudebně pozadu ale nezůstanou ani ostatní koncerty turné,“ láká na koncerty Lenka Dusilová.

Podzimní turné Lenky Dusilové a Baromantiky bude mít tyto zastávky:

2. 10. Ostrava

3. 10. Košice

4. 10. Opava

8. 10. Brno

9. 10. Bratislava

11. 10. Radotín

16. 10. Plzeň

17. 10. Jablonec and Nisou

18. 10. Havířov

2. 11. Praha, Archa

8. 11. Litvínov

12. 11. Sokolov

19. 11. Třebíč

20. 11. Olomouc

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.