Legendární Queen s Adamem Lambertem dorazí v únoru do Prahy

  • Legendární Queen s Adamem Lambertem dorazí v únoru do Prahy Fotogalerie (49)
    • 29.09.2014
    • Tisk

    Queen a Adam Lambert se na základě nedávných vyprodaných vystoupení v rámci světového turné vrátí koncertovat do Evropy. Odehrají celkem 22 koncertů a jeden z nich i v České republice.

    Sdílejte článek:

17. února 2015 vystoupí v pražské O2 areně.

Podle všeho budou tato vystoupení patřit k nejžádanějším hudebním akcím roku. Queen a Adam Lambert absolvují šestitýdenní sérii koncertů, která začne v polovině ledna 2015 ve Velké Británii.

Kromě České republiky dále navštíví mimo jiné i Francii, Nizozemsko, Rakousko, Belgii, Itálii a Dánsko, finišovat bude ve švýcarském Curychu.

Reakce na oznámená data se dají očekávat obdobné jako na oznámení amerického turné, kdy kapela vyprodala 24 koncertů v rekordním čase.

Queen a Adam Lambert bohatě splnili očekávání a na společná vystoupení se dočkali vřelých recenzí od fanoušků i kritiky.

Poprvé společně vystoupili v roce 2009 v rámci talentové soutěže American Idol, kde zahráli rockovou hymnu „We Are The Champions“.

Lambert a Queen se pak opět spojili v roce 2011 na evropských cenách MTV v Belfastu.

V létě roku 2012 spolu odehráli první společné živé koncerty – tři vyprodané show v londýnském Hammersmith Apollo následovala koncertní vystoupení v Rusku, na Ukrajině a v Polsku.

Další jednorázový koncert absolvovali na hudebním festivalu iHeartRadio v Las Vegas v září loňského roku, kde jednoznačně excelovali.

Tam také proběhl rozhovor mezi Adamem, Rogerem Taylorem a Brianem Mayem, kdy se dohodli na prvním společném turné.

Stejně triumfální turné po Británii a Evropě se od této vítězné kombinace dá očekávat i teď.

Lambert by rád upozornil fanoušky na řadu změn:

„Po technické stránce je to rozhodně větší produkce než před dvěma lety,“ říká.

„Máme v plánu navštívit více měst, a tak jsme se tomu všichni rozhodli přizpůsobit vizuální stránkou show i scénou, a budeme samozřejmě hrát všechny hity.“

„Máme velmi zajímavou scénografii,“ dodává Brian May.

"Je velká a odvážná. Budeme to dělat na maximum.“ říká.

"Pokaždé, když jsme hudebně spolupracovali s Adamem, tak to byl prostě ten nejúžasnější frontman,“říká Roger Taylor.

"Je senzační. Má úžasný rozsah, a protože velký rozsah měl i Freddie, Adam dokáže zazpívat to, co on. Je to mimořádný zpěvák a skutečný talent. Mám pocit, že zapadá do naší jisté teatrálnosti. A je to hodně přirozené.“

Co se budoucnosti tohoto partnerství týká, prozatím je spolupráce QueenAdamem Lambertem omezena jen na živé koncertování.

Lambert je v současné době v závěrečné fázi přípravy jeho třetího alba.

May a Taylor chystají desku Queen Forever, novou kompilaci dosud nevydaného materiálu nahraného s Freddiem Mercurym.

Vydání alba je naplánované na 10. listopadu.

Vstupenky na únorový pražský koncert jsou pro členy fan klubu v předprodeji k dispozici už teď, pro členy klubu Live Nation se začnou prodávat ve středu 1. října v 10:00 a běžný oficiální předprodej v síti Ticketportal startuje v pátek 3. října v 09:00 hodin.

www.livenation.cz


Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.