Mňága a Žďorp natočili desku v Pekingu, do Číny se určitě vrátí

  • Mňága a Žďorp natočili desku v Pekingu, do Číny se určitě vrátí Fotogalerie (3)
    • 13.10.2014
    • Tisk

    Mňága a Žďorp se letos v květnu vypravili do Číny, aby tam 23 let po vydání jejich nejúspěšnější desky „Made in Valmez“ natočilo dvanácté studiové album „Made in China“.

    Sdílejte článek:

„Celé to bylo absolutně hektické, dobrodružné, nepředvídatelné a nové,“ vzpomíná na čínské dobrodružství zpěvák Petr Fiala.

Album vyjde 3. listopadu 2014 a nabídne celkem 12 nových písní.

„Celá naše akce Čína byla ohromným zážitkem! Bylo to hektické až až, každý den nabitý událostmi k prasknutí. Zapomněli jsme doma klávesy, já si zvrtnul kotník, občas měl někdo hnačku a během našeho vystoupení na festivalu v Pekingu jsme zažili písečnou bouři. Úžasná byla dvacetikilometrová túra na kole pralesem v Sečuánu nebo procházka po náměstí Nebeského klidu,“ doplňuje Fiala.

Smělý plán Mňágy a Žďorp natočit album v Číně vyšel hlavně díky věrným fanouškům, kteří kapele na crowdfundingovém serveru Startovač přispěli přes půl milionu korun.

Deska vznikala v pekingském studiu A-string Entertainment.

"První dva dny se jen zapojovalo a já jezdil s naším velkým pomocníkem Martinem Hoškem z českého velvyslanectví po Pekingu sem a tam a sháněli jsme chybějící části vybavení. Samotnou desku jsme nahráli za necelé 3 dny,“ přibližuje práci ve studiu Petr Fiala.

V písničkách "Rodné lány“ a „Za teplých letních nocí“ hostují i tři mladé Číňanky.

"Nechtěl jsem žádné profesionálky, ale holky, co si prostě jen rády zazpívají,“ vysvětluje Fiala.

O zvuk alba se postaral dlouholetý koncertní zvukař kapely František Bača a obal má na svědomí akademický sochař a grafik Tomáš Chorý, který už navrhl kapele několik obalů včetně toho k Made in Valmez.

Made in China vydává Mňága a Žďorp pod vlastní značkou Surikata Records, a to na CD, MC, vinylu a flash disku, který obsahuje i film o vzniku desky a celém čínském dobrodružství.

Nové písničky kapela představí také na turné.

Do českých a slovenských klubů vyrazí na podzim 2014 a na jaře 2015. Křtít bude hned třikrát: 20. listopadu v Brně na Flédě, 29. listoopadu v bratislavském Majestic Music Clubu a 15. prosince v pražském Lucerna Music Baru.

Vedle natočení alba stihli Mňága a Žďorp v Číně zahrát na třech festivalech.

Koncerty v Šanghaji, Pekingu a Šen-čenu měly velký ohlas.

"Po každém vystoupení následovalo nekonečné vykecávání s čínskými fanoušky. Do mobilů si hned stahovali naše písničky. Největší úspěch měla ´Dutý ale free´, ptali se na ni hned po prvním koncertu,“ vzpomíná Petr Fiala.

Kapela by se do Číny ráda vrátila příští rok v květnu, aspoň na 2 týdny.

"Chtěli bychom se zúčastnit některých festivalů a zkusit i kluby. Máme pár nabídek od čínských promotérů, kteří nás viděli v Šanghaji a v Pekingu,“ dodává frontman kapely.

Zastávky Made in China Tour:

07. 11. Zubří

14. 11. Tábor

15. 11. Klatovy

20. 11. Brno

21. 11. Rychnov u Jablonce nad Nisou

22. 11. Děčín

28. 11. Nitra

29. 11. Bratislava

06. 12. Kolín

12. 12. Zlín

13. 12. Prostějov

15. 12. Praha

19. 12. Vysoké Mýto

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.