Karel Gott po deseti letech vydává nové album

  • Karel Gott po deseti letech vydává nové album Fotogalerie (8)
    • 28.08.2014
    • Tisk

    Po několika speciálních projektech a kolekcích s převzatými skladbami přichází Karel Gott s albem plným zbrusu nových písniček.

    Sdílejte článek:

Až na jedinou výjimku z roku 2012, duet s Olgou Lounovou, jde o novinkové nahrávky skladeb hlavně od domácích autorů, které tvoří velmi zajímavý průnik několika generací.

Poslech jasně ukáže, že všichni psali opravdu pro Karla Gotta, žádné vyprázdněné šuplíky…

Balady, refrénovky, taneční kousky, to vše zcela poznatelně komponované pro albovou novinku zpěváka, jehož kariéra nemá ve světě obdobu!

Prověření autoři kvalit Michala Davida, ORM, Petra Chmely, Borise Urbánka nebo Vaša Patejdla potěší přesně trefenými melodiemi, od velkých balad jako „Pátý den“, „Právě vchází“, „Láska, to je déšť“, přes píseň pro Jiřího Štaidla „Kluk s velkou vášní“, až po chytlavé retro z konce padesátých let „Chci tě“.

Některá spojení ovšem na první pohled vypadala spíš nemožně: Karel Gott a Michal Malátný, Gipsy.cz, Petr Bende, Martin Chodúr, Viktor Dyk nebo Ondřej Brzobohatý

Podařilo se.

Pánové, často včetně textů a osobní účasti na nahrávce, vymysleli rafinovanou pomalou píseň, latino dancovku, ráznými dechy ozdobenou šlapaci, zvuky nabité disco, v dobrém slova smyslu zámořsky znějící duet s Monikou Bagárovou nebo krásnou šansónovku.

Přidejte k tomu skutečnost, že kromě tradičního studiového orchestru Karla Gotta se tentokrát často aktivně přidali i muzikanti a kapely kolem autorů písní, takže nejen skladby, ale také jejich aranže jsou patřičně pestré.

Karel Gott vsadil na vítaně okysličený mix spolupracovníků.

Našel také ty, kteří často píší jen pro sebe, ale tentokrát poctěni udělali výjimku. Různorodé, a přece zcela jeho album, obdivuhodný krok v tomto jubilejním roce.

Karel Gott vyrazí koncem října na turné s těmito zastávkami:

06. 12. O2 Arena, Praha

27. 11. Tipsport Arena, Liberec

24. 11. Werk Arena, Třinec

22. 11. ČEZ Arena, Pardubice

19. 11. ČEZ Aréna, Plzeň

14. 11. Budvar Arena, České Budějovice

12. 11. Kajot Arena, Brno

31. 10. Multifunkční hala Arény Brezno

29. 10. Zimní stadión Ondreje Nepely, Bratislava

27. 10. Garmin Aréna, Žilina

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.