Rock for People oslaví kulatiny v Brodě už tuto sobotu

  • Rock for People oslaví kulatiny v Brodě už tuto sobotu Fotogalerie (7)
    • 19.08.2014
    • Tisk

    Festival Rock for People oslaví už tuto sobotu 23. srpna s plnou parádou dvacetiny. A to na památném místě, kde před dvaceti lety 19. srpna 1995 začínal, tedy v Českém Brodě na atletickém stadionu.

    Sdílejte článek:

V místě, kde leží krásné vzpomínky a příběhy, v místě slunce i bahna, v místě mládí festivalu i jeho pamětníků.

Do areálu stadionu Na Kutilce v Českém Brodě přijede tuto sobotu blahopřát tucet kapel, které jsou s festivalem spojené přátelskými vazbami a utvářely historii československého rocku – od legendárních Blue Effectů a Hudby Praha přes vynikající Tata Bojs, aktuálního Xindla X, klubové i festivalové jistoty Vypsanou Fixu nebo UDG, slovenské harcovníky Horkýže Slíže, domácí oblíbence Divokýho Billa a jejich starší bratry Medvěd 009, profíky Monkey Business, mladé talenty Evelynne až po Kryštofa, který tu odehraje na dlouhou dobu poslední festival.

Ti všichni Rock for People věnovali krásnou, osobní zdravici a gratulaci:

Základním mottem Rock for People bylo vždy přesvědčení, že hudba a festival má být pro lidi a spojovat je. Po dvacet let se to festivalu daří, což dokládá řada osobních příběhů návštěvníků, vztahů přátelských i partnerských, které akci spoluvytvářely.

Jeden ze zakladatelů festivalu Petr Fořt k tomu říká: „Přátelství a snaha o porozumění, bez ohledu na styl, pohlaví, kulturní nebo sociální rozdíly, to bylo to, co nás na hudbě nejvíce zajímalo, a snažili jsme se to vždy dát Rock for People do štítu.“

A do štítu, přesněji vstupní brány areálu, budou 23. srpna vetknuty desítky květin, které dokreslí narozeninovou atmosféru – do výzdoby bude využita jakákoli květina (z květinářství, louky, svatby, pohřbu nebo třeba ze zahrádky). I proto pořadatelé prosí všechny návštěvníky o zapojení a květinu pro festival.

Dále v areálu instalují stěnu, kam bude možné napsat příběh nebo vzpomínku z festivalu Rock for People.

Dalším specifikem českobrodské akce bude přítomnost dvou největších tuzemských pivovarů – Staropramenu a Gambrinusu.

První jmenovaný, který po boku pořadatelů Rock for People stojí několik posledních let, velkoryse přepustil část výčepů plzeňskému pivovaru, jenž naopak provázel festival v prvním desetiletí jeho existence.

"I ve sportu se stává, že rivalové nastoupí vedle sebe v jednom dresu, když jde o něco výjimečného. A my budeme svědky něčeho podobného, v českém showbyznysu nevídaného: dva největší producenti piva si na Brodu na jeden den podají ruce a jistě k radosti fanoušků i účinkujících společně dotvoří příjemnou atmosféru vzpomínek na historii i současnost našeho festivalu,“ vysvětluje tento průlomový krok Michal Thomes, druhý ze zakladatelů Rock for People.

Brod také navazuje na tradici ohleduplného chování vůči životnímu prostředí a na akci budeme třídit odpad.

Před několika lety se zapojil do projektu Čistý festival, poslední tři roky také využívá systému vratných kelímků a díky unikátní třídící lince posílá na recyklaci víc než polovinu všeho odpadu.

Festival Brod 20 proběhne v sobotu 23. srpna od 12:00 do 02:00 v areálu atletického stadionu Na Kutilce v Českém Brodě.

Vstupenky za 450 korun je možné ještě několik dní koupit na www.ticketsforpeople.cz a v předprodejní síti Ticketstream. Na místě budou lístky za 550 korun. Kapacita brodského stadionu Na Kutilce je omezená.

Festival Rock for People poprvé proběhl v Českém Brodě v roce 1995 za účasti 18 českých kapel a 1100 návštěvníků.

Během let se stal pravidelnou klíčovou událostí každoročních českých festivalových sezón, v roce 1999 se objevil první zahraniční headliner.

V roce 2006 narazil festival už s dvaceti tisíci návštěvníky na kapacitní limit, a tak se v následujícím roce přesunul do tehdy vznikajícího Festivalparku na bývalém vojenském letišti v Hradci Králové.

Návštěvnost posledních ročníků, na nichž vystupuje zpravidla více než 150 účinkujících, se pravidelně pohybuje v desítkách tisíc.

Program Brod Rock for People:

12:30 – 13:10 Evelynne

13:20 – 14:05 Medvěd 009

14:15 – 15:00 Blue Effect

15:10 – 15:55 UDG

16:05 – 16:50 Hudba Praha

17:00 – 17:45 Vypsaná Fixa

17:55 – 18:40 Xindl X

18:50 – 19:50 Divokej Bill

20:00 – 21:00 Horkýže Slíže

21:10 – 22:10 Monkey Business

22:20 – 23:20 Kryštof

23:30 – 00:30 Tata Bojs

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.