Páteční freestyle aneb Doufejme, že ještě není tak pozdě

  • Páteční freestyle aneb Doufejme, že ještě není tak pozdě Fotogalerie (5)
    • 12.08.2011
    • Tisk

    Nejpovrchnější téma konverzace s přitroublíkem, se kterým si nemáte co říct, je asi počasí.

    Sdílejte článek:

Nejpovrchnější téma konverzace s přitroublíkem, se kterým si nemáte co říct, je asi počasí. To je vděčný, nejvíc! Stačí podívat se kolem sebe, nahoru na nebe, zčeknout ráno teploměr, nebo pro ty víc sofistikovaný, co jdou jakože fakt do hloubky, si nastudovat nějakej forecastovej server s plus mínus přesnejma předpovědma hodinu po hodině v daným distriktu.

Firefox AK – Color The Trees

Vydáno: 2.8.2011

Skladby: Brother To Brother, Meet Me There, Boom Boom Boom, The Wind, Heavy With Rain, Color The Trees, Honey Locust, Old City Delusion, Between These Walls, Running On My Own, My Sister And I, The Way That I Do

Vydavatel: Columbia SevenOne

Na to se dá už dokonce i ulovit nějaká naturálně založená divoženka, co tíhne k návratu na stromy, nebo aspoň do zdevastovaný přírody, přivázat se k nějakýmu kůrovcem ochroupanýmu smrku nebo tak něco. Co si budeme povídat, léto je letos fakt na číču. Kompletně. Kdo neprchnul někam, kde buď hořej domy (Londýn, třeba), nebo do tropů, tak se neohřál, o nějakejch letních radovánkách ani nemluvě (oukej, Londýn škrtám). Takže nezbejvá, než se smířit s tím, že jsme si nějak protrpěli tu Fakanovu hru na dráždění, kdy jednu vteřinu vystrčí parchanta Slunce, a jakmile dementní populace retardovanejch upře svůj zrak na oblohu a začne pištět „konečně je to tady“, zase ho zatáhne zpátky do tý nebeský kulisárny a pro změnu vyčutne ven nějakýho vometáka, co má na starosti živelný pohromy a podobný zhovadilosti. A směje se tím otravně afektovaným božským smíchem, až máte chuť nacpat mu něco do tý dokonalostí vycezovaný kávokafový džuzny.

Takže křižujete městem, co by touhle roční dobou mělo bejt rozpálený jako ďáblův tyglík, a všechno kolem spíš vypadá jako přívětivý indiánský léto s mírně melancholickým přídechem. Oukej, je čas se s tím vyrovnat. Když jsem poprvé slyšel desku Firefox AK Color The Trees, moje alter ego se s tím stavem vyrovnalo. Je to dokonalý ve svý přesně odměřený melancholii a pokorou poučený genialitě napsat fakt songy, co vás vohnou v pase, protože máte chuť se poklonit na Sever. Andrea Kellerman je ta holka, kterou (bez ohledu na pornografický hříčky vašeho chorýho mozku) chcete mít. Ne na sex, ale na večer při svíčkách s kartonem lacinýho vína, povídání v náznacích a jinotajích, něhu mezi řádkama a malou mystiku, co nikomu neuškodí, jenom dotváří atmosféru. Ne flirt, ale souznění. Ujetou, ale čistou poezii a genderovou lobotomii, kdy je úplně fuk, kdo se jak cítí. Na co se cítí.

Všichni teď vřeštěj: „Dubstep, pyčo!“ Electro je čím dál tím brutálnější, všechno je za rohem, a čím extrémnější forma čehokoliv, tím líp. Šok, vivisekce zaživa, žijeme ve světě, co vám klidně uřízne koule, zatímco si kupujete dvě mlíka a karton vajíček. Všechno je rychlý, instantní, vyostřený a freneticky hysterický. To je náš svět. Nedovolí zastavit, ohlídnout se, zvolnit, užívat si. Drží nás pod krkem a nutí kopat stejnou zparchantělou ligu, a přitom nás to baví, mácháme si v tom rypáčky, protože to je „náš svět“. Proto to prozření, když náhodou narazíte na podobnou desku, jako je Color The Trees. Bez násilí vás donutí zvolnit, zamyslet se a užívat si. Je fuk, jaký je počasí, jaká je roční doba… Je obnažený na dřeň, eklektický, ale zároveň originálně extatický. Jemný, zranitelný, a i když se bojím použít tohle slovo, tak nádherný. Nějakou dobu jsem si říkal, že mi ta struktura songů, instrumentace a koncepce na rozhraní urban folku a melancholický lo-fi elektroniky něco zatraceně důvěrně připomíná. A pak jsem to rozklíčoval. Moje tak šest let stará obsese s Tiger Lou dostala female podobu. Ta buchta, co si říká Firefox AK, je legitimní manželkou chlápka, co si říká Tiger Lou. Ochutnejte oboje a dejte svý velkoměstský (nebo maloměstský, to je fuk!) hysterii melancholický mantinely. Upečte štrůdl nebo navštivte nemocnou babičku, mámu, co jste neviděli měsíce, protože jste si nemysleli, že je důvod ji vidět. Zavolejte svý osudový lásce, že si myslíte, že by bylo super nechat si vzájemně vytetovat svoje jména do kůže, co stejně jednou zestárne a bude to pak už úplně fuk. Udělejte cokoliv, co má ten nedokonalej lidskej opar chaotickýho rozhodování. Firefox AK je jako google mapa do území, který voní po člověčině.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.