Washed Out - Within And Without: Dovnitř a ven, uvnitř i vně

  • Washed Out - Within And Without: Dovnitř a ven, uvnitř i vně
    • 10.08.2011
    • Tisk

    Tak si lámu kebuli nad tím, jestli má název nějakou podprahovou sexuální souvislost…

    Sdílejte článek:

Tak si lámu kebuli nad tím, jestli má název nějakou podprahovou sexuální souvislost s kopulujícím párem krásnejch, mladejch, určitě kulturně nezávislejch a intelektuálně zdatnejch lidí na obalu. A hele, už je tady první vtipnej komentář. Stejnou fotku prej použila lajfstajlová bible emancipovanejch skautek Cosmopolitan jako ilustraci k článku „Is This The Most Satisfying Sex Position?“. Super.

Washed Out – Within And Without

Vydáno: 12.7.2011

Skladby: Eyes Be Closed, Echoes, Amor Fati, Soft, Far Away, Before, You & I, Within & Without, A Dedication

Vydavatel: Sub Pop Records

Jenom pro pořádek. Ta na obalu? Ne, není. Naprosto zjevně, hehe. Sluncem vybělenej ložnicovej MacBook Pro pop. Letní pohoda v létě, který není. Jsem zvyklej poslouchat muziku nahlas, ale tohle je fakt dobrý poslouchat potichu, protože pak máte pocit, že vám někdo onanuje uši, delikátně a jemně, a místo lubrikantu nebo slin používá med. Je to jako roztírat po knekebrótu trochu žluklý máslo, co bylo asi tak tejden mimo ledničku, zapomenutý na lince a znovuobjevený, když už doma fakt nic není. Ta vykašená monotónnost mě skoro nutí přemejšlet nad nějakou lumpárnou. Třeba nahrát Soft na starou kazetu a pak jí v dlouhejch, ale pravidelnejch sekvencích prstem podlaďovat. Prostě něco.

Protože nehulím, podobnej chill mě znervózňuje. Far Away a zvonečky… Mám schízu, že Greeneho frázování nemá konec, jakože není ukončený, jestli mi rozumíte. Tak jo, tomuhle se teda říká chillwave. Jasný, jako proč ne, je to fajn. Kluk s kompem v prťavý ložnici skládá nekomplikovanou elektroniku, která vás – notně zpomalený – teleportuje na malou, ale úžasnou zapadlou pláž někde v Asii, a tam zažijete ten nejvyklidněnější orgasmus, kterej bude díky sedativum, houbám a hadímu jedu trvat celou věčnost. Nebo tak nějak. Nevím. Už teď mám pocit, že se pohybuju jako kosmonaut v nulový gravitaci. A Dedication je fakt hezká věc. Nakonec. Jakože fakt hezká, smutná a zároveň prosluněná. Znáte ten pocit, když si z rozpálenýho dne přinesete to slunce v kůži a obtisknete ho do voňavejch peřin, zhasnete a noc lehce oddechuje jako chladnoucí asfalt? Rozumíme si? Jenom mi někdo řekněte, fakt opakuje ten hlasovej sampl v Before pořád dokola ‚fuck it‘? Že ne? Já si to myslel…

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.