Malá lekcička z okultismu (jen tak mimochodem)

  • Malá lekcička z okultismu (jen tak mimochodem) Fotogalerie (13)
    • 20.07.2011
    • Tisk

    Succubus (z latinskýho succubare, což znamená ležet vespod) neboli sukuby jsou ženský démoni…

    Sdílejte článek:

Succubus (z latinskýho succubare, což znamená ležet vespod) neboli sukuby jsou ženský démoni, nebo řekněme astrální upírky, který sváděj chlapy ve snu, obcujou s nima a vyčerpávaj je až do bezvědomí, případně k smrti. Je to trochu oxymóron, protože se všeobecně ví, že démoni by měli bejt bezpohlavní, takže pokud je to v úvodní větě pravda, spíš to znamená, že tyhle vykutálený čertíci bertíci na sebe berou jenom ženskou podobu, ale ženský to nejsou. Ani průhledný.

Incubus – If Not Now, When?

Vydáno: 12.7.2011

Skladby: If Not Now, When?, Promises, Promises, Friends And Lovers, Thieves, Isadore, The Original, Defiance, In The Company Of Wolves, Switchblade, Adolescents, Tomorrow's Food

Vydavatel: EPIC/SONY MUSIC

Mužským protikladem succuba je incubus, démon, kterej si to zase rozdává s ženskejma a během zdánlivě pokojnýho spánku je svádí k pek elnejm zvrhlostem. Vzhledem ke zmíněný bezpohlavnosti duchovních monster se dá říct, že je jim vlastně fuk, jestli jsou v jedný situaci succubus a v jiný zase incubus. To bych chtěl taky mít takhle zařízený, hehe. Jedinej háček je v tom, že žádná teologická rozprava zatím s jistotou nerozklíčovala ani to, jestli nějaký démoni existujou, a pokud jo, zda jsou schopný provozovat fyzickej sex, nebo jestli se tohle všechno odehrává na nějaký spirituálně-virtuální platformě jako virtuální gameskovej sex bo tak něco. Ne že bych s jedním jak s druhým měl zkušenosti, ale téma je to přinejmenším lákavý. Rozhodně lákavější než poslední deska americkejch Incubus If Not Now, When? Kromě názvu. Ten mě totiž v kontextu s předchozím tématem pobavil dokonale. Když nemít sex se succubem, případně incubem teď, tak teda do háje kdy?!? Tímto tuhle okultistickou sexuální úvahu končím, a že zdravím Lilith, která mě zasvětila, podotýkám, že bez jakýchkoliv návazností na Incubus.

Abysme se v tom úplně neztratili, teď už se bavíme o Incubus z Kalifornie, kapele založený někdy kolem roku 1991, typickým ‚high school‘ prefabrikátu studentů s uměleckým přetlakem a touhou kosit holky, poslouchat se v rádiu a odvážně snít o nějakejch těch hudebních cenách a globálním úspěchu. Na poli hudebním, samozřejmě. Což se plus mínus naplnilo protnutím několika základních faktorů. Jedním z nezanedbatelnejch je celkem nadanej zpěvák Brandon Boyd, kterej kromě obstojnýho hlasu disponuje i docela hezkou fasádou, a to se počítá. Sakra počítá. Další masivní porci na jejich zaháčkování má načasování, protože doba jejich vzniku a následně razantní expanze se překrejvá s hladem po rockovým mainstreamu, kterej je nekomplikovanej, ale má jak se říká mrd, sex-appeal, nese určitý inovativní prvky, ale přitom bezpečně surfuje po stádním vkusu mas, bravurně a sebejistě, s občasnejma hejskovskejma parádičkama nad mělčinou, když už se ví, že se nemůže stát nic nepředvídanýho. Alibistický až na půdu, na druhou stranu se jim nedá upřít talent bejt ve správnou chvíli na správným místě a vymáznout díru na trhu (technicky řečeno, nehledejte žádný prasárny). Uhlazený rockeři Incubus maj v sobě něco z Red Hot Chili Peppers, ale jenom ten hodnej spajk, žádný vylomeniny, provokování, hlavně žádný drogy, přátelé, a na pilu tlačit spíš na efekt než doopravdy. Zlatá střední cesta. Spořádaný white Americans.

Nasekali mrak desek a nedá se říct, že by to byl všechno úplnej škvár. Maroon 5 z nich sosali požehnaně, a taky na tom postavili úspěšnou kariéru. Pro koho jsou Linkin Park moc heavy, ale baví ho ten žebříčkovej nános patosu, pro toho jsou Incubus v podstatě ideální krmivo – nenadýmaj, a kaloricky je to taky oukej. Prostě muzika do kabrioletu pro dacana ze střední vrstvy, kterej se nějak (nechci vědět jak) dostal k penězům a zmítá se mezi tím zachovat si zdravej nadhled a zároveň si užít svejch pět minut slávy. To je dilema. Má minimálně střední školu, ve většině případů několik semestrů vejšky a slušnej džob. Nebo je rentiér, protože rodičům patří půl Staromáku. Každopádně na Davida ve vymazlenejch reprácích Bang & Olufsen to moc nevypadá, protože to by byla echtovní šmíra. Takže co? Incubus jsou ideální. Pochopitelně s celou plejádou dalších úspěšnejch, krásnejch, bezproblémovejch a lehce invenčních Američanů, co hrajou a pějou. Dlouho jsem přemejšlel, jak popsat celkovou náladu If Not Now, When? tak, abych použil nějaký hodně provařený veličiny a dosáhnul bizarního konglomerátu, kterej by zároveň byl i výstižnej. Až mě napadlo tohle geniální spojení: jako by Bratři Ebenové hráli věci od Tata Bojs, ale transponovaný do moll, a při tom by s nima hostoval jako hlavní vokalista Kryštof Michal ze Support Lesbiens s umělejma hlasivkama třetí generace (což úplně nevím, co je, neb jsem si to právě teď vymyslel, ale nejspíš jsem tím chtěl říct, že by měl prostě mírně pozměněnej hlas, a navíc by jako bonus v rámci svýho skvělýho zdravotního připojištění ještě dostal asi nějakej mozkovej implantát, kterej by redukoval patologickej sklon se na pódiu verbálně předvádět a vypouštět ze sebe bezduchý hovadiny, hehe. Ježíš, ten mě zabije, až se někde potkáme. Doufám, že budu mít aspoň deset vteřin k dobru, vysvětlit mu, že to je celý fór, že já sám jsem nepovedenej fór, hehe).

Got it? Máte to? Už víte, jak asi zní nová deska Incubus? A není to jedno? Nechcete radši noční návštěvu nějakýho pořádně nevybouřenýho démona, bez ohledu na to, jaký si na dnešek vylosuje pohlaví?

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.