Páteční dubstepovej dablfrýštajl Kay Buriánka

  • Páteční dubstepovej dablfrýštajl Kay Buriánka Fotogalerie (4)
    • 10.06.2011
    • Tisk

    Paaateeek a freeestajl! Ou je! To je, jako když před nákupní středisko přivezou nafukovací…

    Sdílejte článek:

Paaateeek a freeestajl! Ou je! To je, jako když před nákupní středisko přivezou nafukovací skákací hrad a konečně se můžete jít vydovádět a upustit trochu adrenalinu. Můj kámoš si takhle vyrazil zuby, ale nutno podotknout, že taky úplně nespadal do věkový kategorie, která tam má povolenej vstup, a měl asi tři a půl promile, takže vlastně dobře mu tak.

Borgore- Delicious EP

Vydáno: 21.6.2011

Skladby: Delicious, Delicious (Instrumental Mix), Gloryhole, Gloryhole (Instrumental Mix), Someone Elses ft. Adi Ulmansky, Someone Elses ft. Adi Ulmansky (Instrumental Mix), Someone Elses ft. Adi Ulmansky (Document One Remix)

Vydavatel: Sumerian Records

Skrillex – More Monsters and Sprites EP

Vydáno: 3.6.2011

Skladby: First Of The Year (Equinox), Ruffneck (Flex), Ruffneck (Full Flex), Scary Monsters and Nice Sprites (Dirtyphonics Remix), Scary Monsters and Nice Sprites (Phonat Remix), Scary Monsters and Nice Sprites (The Juggernaut Remix), Scary Monsters and Nice Sprites (Kaskade Remix)

Vydavatel: Big Beat Records/Atlantic

Každopádně po deskách, co byly o zívání nebo moc retro a navážno, je tady konečně něco, co přesně odpovídá našemu všiváckýmu naturelu. Metal. Kdo by neměl rád extrémní metal! Headbangers. Ne ty vyteplený osmdesátkový máničky, co sice jedou pekelný sólíčka a ženský kosej jako talířky v sushi baru ‚all you can eat‘, ale muzika je neškodnej vykleštěnej hair blábol. Myslím pořádnej metal. Mayhem. Azazelův jekot. Jenže problém je v tom, že dobrejch metalovejch kapel dneska už moc není. Naštěstí tu máme dubstep, ten dobrej dubstep, co když přijde na dropsy, je to extrém extrémů, zvuk za hranou chápání, jako když Zemi hitne globální zemětřesení a ze všech lesů světa vyžene kvičící svině k poslednímu prasečímu rituálu. Pak přijde ticho, nádech, basovej chrocht starý Godzilly a znovu kvík kvík.

Dubstep je nový headbangers náboženství. Já vím, já vím, teď všichni dokola melou o dubstepu a jsou děsně kůl, ale to nevadí, protože zrno se od plev neoddělí samo, musí se mu trochu pomoct. Zapálit to všechno, popelem, co zbyde, si na ksicht namalovat válečný piktogramy a vyrazit do meziplanetární války. Mám pro vás dva manuály, jak si bezpečně trepanovat lebku, další dvě kapitoly Novýho zákona. Izraelský svitky. Když jsem poprvé slyšel inženýra Mačetu, co si říká Borgore, moje znuděný a rozmazlený srdce začalo znovu pravidelně tlouct a uši zaplesaly. Tenhle magor z Tel Avivu je fakt na švestku. Počítání kopáku je zhýralý, dvojšlapka a rotující zvuky kolabujícího tryskáče, tohle je ultrametal. Grrrrr! Miluju všechno, na co šáhnul, je ujetej, temnej, perverzní, inklinuje k pornu a používá ho téměř všude jako koncept. Dokonalá kombinace, hehe. Nový EP Delicious s buchtou na obalu, co má v ruce vodní bouchačku a do oka jí směřuje proud něčeho, o čem nemá cenu spekulovat, co má symbolizovat, je masakr. Od začátku do konce, tři originální tracky, tři instrumentály a jeden remix. O čem je Gloryhole, není třeba moc rozvádět. Kdo ví, ten ví, kdo neví, u toho je to fuck. Thruwallfuck.

Druhej skvost je vedle Borgorea trochu jako srovnávat BorataAndělem na horách. Mírně sofistikovanější, dalo by se říct… třeba, hehe. Sonny Moore alias Skrillex je teď nejvyšší karta v dubstepový hře. A právem. Nebylo snad jedinýho mixu, ve kterým by se neobjevil jeho majstrštych Scary Monsters and Nice Sprites, nebo aspoň fragmenty z něj. Produkce a remixy škoda vůbec zmiňovat, protože to je až frustrující, jak je tenhle vlasatej brejloun talentovanej. Skrillexův metalovej background jenom potvrzuje mojí tezi o dubstepu jako zmutovaným metalu. Dal si to dokonce i s takovejma Bring Me the Horizon, a to je dost vostrá sebranka, ne že ne. Takže minout jeho dlouho očekávanej další kousek puzzle nazvanej More Monsters and Sprites by bylo vyložený rouhání. Borgore a Skrillex, to jsou dva póly opičácký planety Dubstep. Watch out!

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.