Hiphopovej pátek aneb Ručníky na hlavu a žlutý Wéčko na krk | ABradio.cz

Hiphopovej pátek aneb Ručníky na hlavu a žlutý Wéčko na krk

  • Hiphopovej pátek aneb Ručníky na hlavu a žlutý Wéčko na krk Fotogalerie (69)
    • 04.02.2011
    • Tisk

    Vánoce až v únoru? Jako wtf, ale proč ne. Ježíšek byl možná černej, tak co. Všechno je vzhůru nohama.

    Sdílejte článek:

Vánoce až v únoru? Jako wtf, ale proč ne. Ježíšek byl možná černej, tak co. Všechno je vzhůru nohama. V Egyptě se mlátěj hlava nehlava. Brzo začnou rozebírat pyramidy, aby po sobě měli čím házet.

Ghostface Killah – Apollo Kids

Vydáno: 17.1.2011

Skladby: Purified Thoughts, Superstar, Black Tequila, Drama, 2getha Baby, Starkology, In Tha Park, How You Like Me Baby, Handcuffin' Them Hoes, Street Bullies, Ghetto, Troublemakers

Vydavatel: Universal Music

Jakmile jeden otevře net, vodevšad na něj skáčou světový neduhy nebo místní doktoři, co už nechtěj bejt místní, a když je toho jakože fakt hodně, tak je tu starý dobrý téma Saša Vondra a jeho „Já nic, já muzikant, nechápu, jak se mohlo stát, že to dostali bez tendru, a ještě si fakturovali takový hausnumera“, hehe. No to mě poser. Ještě štěstí, že máme tu muziku, co?

Tak co nám přišlo potrubní poštou od ábíčkářů tentokrát? A hele, Ghostface Killah a jeho Apollo Kids. To zase bude seznam hostovaček a feláků dlouhej jako Lovosice, božínku. Taky že jo. GZA, Raekwon, Redman, Method Man, The Game, Capadonna, U-God, Black Thought (z The Roots), Jim Jones nebo Busta Rhymes. All stars klan.

Aby bylo jasno, 36 Chambers je jako hiphopovej Novej zákon. Old School. Wu-Tang Clan nejsou sice Public Enemy, ale rozhodně dokumentujou zlatý léta hiphopu hodně důstojně a oprávněně. Ghostface Killah už má neuvěřitelnou devátou desku a je jasný, že na takový ploše materiálu, co má za sebou, kolaborace nepočítaje, se nutně dá spadnout do balastu a otravnýho převařování stejnejch ingrediencí, což se už taky stalo. Některý jeho desky jsou fakt děsnej shit, jako by snad samploval Monkey Business a pohrával si s vyměklým R&B, nasáklým přitroublým popem, a real gangsta bubákování zmizelo pod hlenovitým povlakem pozlátkovýho MTV bling bling nesmyslu. Jenže s jeho devátou deskou je všechno jinak. Všechno při starým. Při dobrým starým. Jupí! Čistá produkce, neuvěřitelně tvrdý tracky, prostě Ghostface Killah je zpátky, baby! Solidní album, dobrá půlka tracků z tuctu je fakt víru vracející manifesto, a to je skóre víc než impresivní. Kdo by to čekal? Jedna z nejlepších desek reprezentujících starej NYC gangsta rap, která sampluje to nejzajímavější ze soulu, funku i rocku, a Ghostface je v tak dobrý formě, v jaký nebyl od Fishscale (2006). Zpátky ke kořenům, kompaktní release oslavující v tom nejkladnějším slova smyslu vintage rapovou muziku, a co víc, vintage Wu-Tang Clan. Tuhle desku si klidně můžete zařadit k tomu nejlepšímu, co kdy Wu udělali, a rozhodně nebude o nic míň repre než zmiňovaná 36 Chambers. Word!

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.