První recenze v novym roce a hned dvojrecenze za trest... | ABradio.cz

První recenze v novym roce a hned dvojrecenze za trest...

  • První recenze v novym roce a hned dvojrecenze za trest... Fotogalerie (42)
    • 12.01.2011
    • Tisk

    Ech, dlouho jsme se neviděli. Vánoce nás rozdělily. Já to říkám furt, že ty náboženský…

    Sdílejte článek:

Ech, dlouho jsme se neviděli. Vánoce nás rozdělily. Já to říkám furt, že ty náboženský kejkle, zmaterializovaný pohanský svátky, jsou pěknej shit. Zatemňujou mozek a satisfakcí má bejt vize hodnýho Ježíška, co naděluje blbosti, a zároveň je Mistr fabulátor, pokud se jedná o strojenej klid a mír. A taky je to sarkastickej šprýmař.

Nějak kolem dvaadvacátýho mě začalo bolet v krku tak, že jsem měl pocit, že se mi někdo snaží amputovat hlavu zevnitř. Když už se to nedalo vydržet, vyrazil jsem za svou paní Bolíto, ať to buď za toho diletanta dodělá, nebo ho něčím vezme přes ty nemotorný pracky a voddělá jeho. A vona prej: „Čéče, máš v tom krku zabodlou nějakou vizitku.“ A vytáhla zalaminovanou navštívenku převlečenýho Satana (docela vyvedenou, musí mu to dělat nějaká fakt dobrá reklamka, hajzlíkovi) a na druhý ohledání zjistila, že kromě průvodního dopisu, ve kterým bylo napsáno něco v tom smyslu, že si to mám užít a druhej díl že najdu pod stromem, mám krk plnej kurevsky vostrejch žiletek. Čtyřiadvacátýho po večeři jsem si rozbalil něco, co vypadalo jako hodně ujetá hračka pro ženský, ale díky manuálu od Poťouchlouše mi došlo, jak vychytanej dárek jsem dostal. Hbitej jazyk a hubu plnou ostří. A hodlám s tím letos nadělat hodně parády, chachaaa!

**Michael Jackson – Michael **

Vydáno: 13.12.2010

Skladby: Hold My Hand (Duet With Akon), Hollywood Tonight, Keep Your Head Up, (I Like) The Way You Love Me, Monster (Featuring 50 Cent), Best Of Joy, Breaking News, (I Can't Make It) Another Day (Featuring Lenny Kravitz), Behind The Mask, Much Too Soon

Vydavatel: Sony Music

Protože jsem se první pracovní tejden flákal za Prahou ve studiu, musím teď dohánět domácí úkoly od abíčkářů. No, tentokrát se fakt vycajchnovali. První deska se jmenuje lakonicky Michael. Určitě víte, vo co de, a jestli ne, věřte mi, že to asi ani vědět nechcete. To se takhle sešla docela obskurní parta: hodňouš Akon, zlouš 50 Cent, pomatenec Tricky, zazenitovej Lenny Kráwa Krabic a jeho mluvící kytara a ještě nějaký producenti. Exhumovali mírně tlejícího Jacka, vytáhli ho z jeho kosmickýho sarkofágu po kouskách na vzduch, ale asi byli moc zhulený, protože se jim ty ostatky rozsypaly, a něco se i poztrácelo. Ze zbytku uhňácali něco, co připomíná crossover nevyvedený Míšovo karikatury a komicky nazlobenýho Frankensteina. Jasně, celej svět už 25. června 2009 odpoledne záhadně zapomněl na všechny ty posměšný tabloidový škleby, vtípky v South Parku a Scary Movie a navzdory tichu, který kromě drobnejch skandálů provázelo kariéru Jacka posledních pár let před smrtí, všichni do zblbnutí opakovali: „Neee, to není možný, nemůžeme uvěřit tomu, že odešel.“ Tak pro všechny podobný pokrytce nějakej zloduch se smyslem pro zvrhlej nekrohumor nachystal tuhle desku šlágrů, který se i sám velkej Majkl zdráhal vytáhnout ze svý pokladnice hitů. Jestli jsou vám mrtvoly svatý, zakonzervujte si Krále popu tak, jak se sluší. S úctou k velikánovi kýčovitejch 90's buldozerů hitparád a masterštychů, jako jsou Bad, Thriller, Billy Jean a mrak dalších. A vyhněte se obloukem něčemu tak cheesy, jako je bezduchej rap tý gangsta půldolarovky v Monster, Kravitzova dlouhá, únavná a plytká kytara v (I Can't Make It) Another Day, Akonovo afektovaný masturbování nad Královým penálem v Hold My Hand (jak příznačně slizký) a tupá produkce, která necitlivě zabíjí všechno, co bylo na Jacksonovi magicky čistý a naivně geniální, jakkoliv bych mu nedal na hlídání ani morče na půl dne, protože to byl totální lunetik-sajko-pošuk. 

Duran Duran – All You Need Is Now

Vydáno: 21.12.2010

Skladby: All You Need Is Now, Blame the Machines
, Being Followed
, Leave a Light On
, Safe (In the Heat of the Moment) (featuring Ana Matronic), Girl Panic!
, The Man Who Stole a Leopard (featuring Kelis), Runway Runaway, Before the Rain

Vydavatel: Tape Modern

Další pánové na holení jsou ikony osmdesátkový ozvěny new wave, infiltrující se pokradmu mezi popařskou elitu hezounků, Duran Duran. Svou třináctou studiovku sami velkohubě onálepkovali jako ‚nejlepší desku, kterou udělali za poslední dvě dekády‘, dali jí trochu zavádějící název, vybízející k sarkastickýmu parafrázování, All You Need Is Now, a za kormidlo pustili šikovnýho klučinu s disko koulema Marka Ronsona. To poslední má za následek, že se jim zřejmě paradoxně podařilo úplně nepohřbít zbytek soudnosti, a výsledek zní jako mírně kulhající, ale přesto poměrně čerstvá klubová deska, která soundem odpovídá dnešku, ale zároveň evokuje klasickej Duran Duran zbrojní arzenál, a teď nemyslím ty jejich oplodňovací ksichtíky a buzna účesy, ze kterejch omdlívaly dokonce i holky. Většina materiálu probublá nevzrušivě, ale zase nijak neirituje trapností. Rozkročená mezi jistotou, která s mírnejma výkyvama naplňovala trademark Duranů na ploše bezmála třiceti let, a snahou znít současně, hip, a přitom moc netlačit na pilu. Přesto se nedá ubránit vtíravýmu pocitu, že tady se vykrádá z back katalogu ve velkým. Ale nostalgie není vždycky tak zasmrádlá, jako je funková diskoška Safe, usmažená na afektovaným zpěvu a dopatlaná Anou Matronic z The Scissor Sisters, nebo otvírací singlovka All You Need Is Now, co se tváří jako nadrzlá britská odrhovačka natažená na depešácký synťáky. Při takový Leave the Light On se dá jak usnout, tak možná i šukat (při pár promile), a to není deskripce k zahození, no řekněte. Blame the Machines taky maká docela slušně, ale bezkonkurenčně nejuvěřitelnější stand out desky je nejdelší track s názvem The Man Who Stole A Leopard, s úžasnejma smyčcovejma emo aranžema a šokující hostovačkou Kelis (ano, TÝ Kelis!). Tahle deska samozřejmě není Rio 2.0, ale neurazí, a minimálně poslouží jako vábnička vrátit se aspoň na chvíli ke kořenům synth-popu a jejich deskám, jako je debutová Duran Duran, Rio, Notorious nebo The Wedding Album. Udělejte to!

A řekněte – no nechyběl jsem vám?!?

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.