Knedlo, vepřo, futuro....Daft Punk - Tron: Legacy | ABradio.cz

Knedlo, vepřo, futuro....Daft Punk - Tron: Legacy

  • Knedlo, vepřo, futuro....Daft Punk - Tron: Legacy Fotogalerie (3)
    • 10.12.2010
    • Tisk

    Waltdisneyáci, jupííí, čerte, tohle byl zřejmě nejjasnější nápad od doby, kdy někomu docvaklo…

    Sdílejte článek:

Waltdisneyáci, jupííí, čerte, tohle byl zřejmě nejjasnější nápad od doby, kdy někomu docvaklo, že ty tři spojený kruhy, nakreslený v přesným pořadí, vypadaj jako Mickey Mouse.

Daft Punk – Tron: Legacy

Vydáno: 6.12.2010

Skladby: Overture, The Grid, The Son Of Flynn, Recognizer, Armory, Arena, Rinzler, The Game Has Changed, Outlands, Adagio For Tron, Nocturne, End Of Line, Derezzed, Fall, Solar Sailer, Rectifier, Disc Wars, C.L.U., Arrival, Flynn Lives, Tron Legacy (End Titles), Finale

Vydal: EMI

Angažovat Daft Punk, francouzský elitní humanoroboty, aby stvořili symfonický monstrum k pokračování/re­make sci-fi bijáku Tron: Legacy, byl zřejmě skvělej nápad. I když nechat tohle třeba takovejm The Bloody Beetroots, mohlo to bejt víc úchylný, míň monstrózní a jenom mírně cheesy. Ale zase na druhou stranu, prej se u toho bude dobře vařit, hehe.

Pánové s kebulema ve futuristickejch helmách se s tím moc nemazali, využili luxusu buzerovat stočlennej orchestr a výsledek je fakt mrazivě majestátní. A jako kocovinovej zábal to funguje taky dobře, o tom něco vím. Když vám pochoduje hlavou armáda nakalenejch droidů, prošpikovat si lebku stovkou smyčců je přesně ta procedura, která je buď zastaví, nebo naopak dokoná dílo zkázy zlověstnou overturou.

Nejsem si jistej tím, jestli má smysl rozebírat filmovou megakompozici část po části, protože podle mě funguje jako celek a určitě bude fungovat i zasazená do kontextu filmu. Doufám. Snad jenom přísná kruťárna Derezzed vybočuje z jinak skoro striktně symfonickýho overalu. Verdikt je bez protahování nejednoznačně pozitivní: brilantní filmovej soundrack, ale na Daft Punk jenom lehce nadprůměrnej výkon. Jak říkám, k vaření oukej.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.