Pro všechny srozumitelná recenze o letadýlku Káněti | ABradio.cz

Pro všechny srozumitelná recenze o letadýlku Káněti

Chtěl jsem vám říct jenom jedno. Ta deska je dobrá. Zatraceně dobrá. Smí se používat termín zatraceně dobrá? Není to třeba moc metaforický? Já bych chtěl, aby tomu každej rozuměl, jasný?!?

Kanye West – My Beautiful Dark Twisted Fantasy

Vydáno: 23.11.2010

Skladby: Dark Fantasy, Gorgeous, POWER, All Of The Lights, All Of The Lights, Monster, So Appalled, Devil In A New Dress, Runaway, Hell Of A Life, Blame Game, Lost In The World, Who Will Survive In America

Vydavatel: Universal

Von ten Káně je takovej rebel! A nemaj ho za to obecně rádi, i když to, jak je úspěšnej, s tím moc nekoresponduje. Nekoresponduje jako ve smyslu nekoresponduje. Má tady hezký písničky. Takový divný, kde sice rapuje, ale není to jakože hip hop. Ve smyslu hip hop. A taky je to sebestřednej megalomanskej magor. Doufám, že to není moc konfliktních slov pohromadě, nerad bych se totiž někoho dotknul. Takže mně se líbí třeba Monster, potom Hell of a Life, taky See Me Now není špatná, Blame Lame, Power a tak. Taky se mi líbí, že natočil ten dlouhatánskej klip, to je fakt odvážný, a vizuálně (jakože obrazově) to funguje báječně, i když samozřejmě není žádnej Michal Jacksonů, ač by se mu to asi líbilo, a ve skrytu svý pošahaný duše si to možná i myslí. A má zase super hosty. Ricka Rosse, Raekwona, Kid Cudiho – ten je mu vlastně docela blízkej i hudebně a trochu textově, stejně jako další, slavnější fella Jay-Z, pak překvapivě Bon Iver, Big Sean, megadiva Beyonce, Pusha T, další čokoška v kurzu Nicki Minaj a John Legend. To je… Chtělo by se říct impresivní featuring list, ale radši napíšu, že to je docela působivej výčet pozvanejch. Nerad bych, aby se zase strhla nějaká pseudointelektuální šarvátka na téma forma versus obsah. Sice mě docela dost irituje (pardon, fakt to nedělám schválně!), že to odsral právě Káně se svou geniální, nádhernou, temnou, ujetou, fantaskní deskou, ale někdo to bejt musel, že jo. Takže odložte slovníky, vypněte fejkbůky, stáhněte si My Beautiful Dark Twisted Fantasy a projednou nechte zvítězit pomyslnej obsah nad povrchní formou.

Věnováno všem pravejm hudebním fanouškům, kteří nadevše ctí informatiku, zkratku, sdělnost a dementní popisnost. Budiž vám země, hnojem prosycená, lehká. Příště kobercovej nálet pilotů smrti s krycím názvem Nesrozumitelnost.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.