Shut the fuck up you fucking fags for fuck sake! | ABradio.cz

Shut the fuck up you fucking fags for fuck sake!

Jo, jsem zpátky. Je mi upřímně líto těch, co to nedali. Vlastně není. Neříkám, že můj smysl pro humor není zvrácenej, a někomu může připadat i trapnej, ale mně to je fakt fuckytyfuckytyfuk.

Jsem přezíravej, arogantní, egocentrickej mamrd, co se rád předvádí. Jasně. Jsem cokoliv chcete, abych byl. Není nic lepšího než si vylepšit hodnej stojatej pátek taškařicí s parte a sledovat, jak bezIQčkáři vlhnou blahem, že ABradio konečně prozřelo a vyšouplo mě. Na tom můj den sice nestojí a nepadá, ale musím přiznat, že jsem se tím královsky bavil. A nebyl jsem sám. Takže – celej ten fabulát byl něco jako ‚v pátek nemusíš, ty krávo, v sukni a halence se sprostým výstřihem, protože v pátek se smí všechno. Klidně běž a flusni svýmu chlípnýmu šéfovi do ksichtu, protože ti od po do čt čumí nestydatě na kozy. Protože je pátek, do háje!‘. V pátek se smí všechno. V neděli se smí všechno. Ten nafoukanej debil Kay smí všechno 24/7. Got it, u retards? Už naposledy říkám, že nejsem objektivní posel nudnejch pravd a polopravd, ale komentuju si po svým co chci a jak chci. Čtěte, nebo nečtěte. Všechno ostatní nemá žádnou výpovědní hodnotu relevantní konceptu. Takže – fuck you!

Crystal Castles, LMB, 14. 11. 2010

Nemůže bejt nic signifikantnějšího pro tenhle manifest než Crystal Castles v Lucerna Music Baru. Jak říkám, v neděli se smí všechno. Ty míň otrlý můžou demonstrovat svou anarchistickou zlost třeba tím, že zaparkujou na místě pro invalidy, protože v neděli večer ve Vodičkový je to celkem bezpečný, ale účel to přitom splní. Ty vostřejší můžou skákat z balkonu (nikdo to nedělal, sakra). Nervně pulzující had vystajlovanejch dětí táhnoucí se až za roh byl výmluvnou odpovědí na to, vo co tady jakože gou. Rozšklebená ironie s monoklem pod okem ikonický Madonny. Hype je dementní a ugly slovo, ale tady to prostě do pyče sedí jako nikdy jindy.

Co jsou Crystal Castles vlastně zač? Vymazlenej fabulát od a do z, nebo autentickej škleb a výsměch hudebnímu establishmentu? Asi něco mezi. Nebo něco za tím. Projekce našeho všivýho zlobivýho alter ega, co se chce vymezovat vůči všemu, vymykat všemu, ničit a rozbíjet. Dělat zakázaný věci. Vtipný je vidět na podobným koncertu intelektuální výkvět umělecký Prahy, smetánku s plesnivým škraloupem těsně pod víčkem, protože ho někdo otevřel už před deseti lety a zapomněl obsah zamíchat a pak včas vyhodit. Tanečníky z klubů od Roxy po Meccu. Sám Ethan se mrzačí smíchy při otázce, jestli vůbec sleduje evoluci na elektronický scéně. Má v píči. Voni poslouchaj jenom crust punk. Nausea, Amebix, Antisect, Doom, anarchopunkový paly. Yeah! Tohle není žádná vymazlená jízda na zatraceně drahejch kvalitních drogách, co se tváří jako posh punk as fuck. Tohle je frenetickej noisovej vejlet za hranice všednosti, kterej vám otevře obzor plnej špíny a hnusu. Namísto vznešený dekadence jenom hluk, ostrý světlo, co vám vypálí cejch do sítnice jako Lilith, nejvznešenější děvce, která zdrhla z ráje, protože to tam začalo bejt moc hodný. Set list? Koho to do háje zajímá? Ty, co remcali, že to nějak blbě hraje a Alici není rozumět slovo? A někdy snad bylo? Alice má hodně triviální body slovník. Vypoulený oči, rozmatlanej mejkap, dejte mi ruce, kam chcete, protože kozy, který stejně nemám, a tam dole, tam, jak máte, vy puritáni zkurvený, problém tomu nějak říkat, aby to náhodou nebylo explicit, to jsou tělní partie stejně nepodstatný jako palec u nohy nebo pátej krční obratel.

Jsou unavený. Alice má nohu v dlaze a Ethan už má tý korporační buzerace taky plný zuby. Chtěli zrušit zbytek turné, ale ten zajebanej hype a tlak firmy je nutí jet dál. Možná je to dobrej motor pro jejich frackovitej electro-noise-punk. Možná je příště uvidíme v Crossu hrát pro dvě stovky freneticky rozdováděnejch androidů, poslepovanejch do jedný organický masy žiletkama a chumáčema zasychající krve, a Alice si bude odbíhat olizovat tu malinovou dobrotu jako zmrzku z pasáže Světozor. Kdo ví. Malá Lucerna sice předstírala euforickou zúčastněnost, ale čert ví. Snobskej ples lačnejch upírů, co po prvním doušku tý teplý lepkavý limošky začnou zvracet tři dny starý, ještě nerozložený obědy. Fuck 'em all, Crystal Castles won!

Fotoreport z koncertu Crystal Castles

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.