Páteční freestyle... Diamond Rings - Special Affections

Dneska žádný škodolibosti, sarkastickej teror ani popichovací ekvilibristika. Mám pro vás jenom desku, která na první poslech není vlastně ničím extra zajímavá, ale přesto mi dělá společnost už pár hodin, a to je jako významně vztyčenej fakovák, ne na znamení vzdoru, ale jako upozornění zbystřit.

Diamond Rings – Special Affections

Vydáno: 26.10.2010

Skladby: Play By Heart, Wait & See, On Our Own, You & Me, Give It Up, Pre-Owned Heart, Something Else, You Oughta Know, It's Not My Party, All Yr Songs

Vydavatelství: Secret City Records

Včera nad ránem jsme už snad pomiliontý dávali D1 po cestě z industriálního arytmickýho srdce dejchavičnýho Ostravska, měsíc nemilosrdně dorůstal do úplňku (to se zase budou dít věci) a spánek se zatoulal někde mezi ‘double vodka and coke’ a hyperaktivním vnímáním věcí, co za vnímání vlastně ani nestojej, jenom prostě jsou. Noční benzinky maj legrační kouzlo, jenom potřebujou svůj soundtrack. Já ten včerejší našel.

Diamond Rings je dvoumetrovej chlápek s duhovou šmouhou make-upu přes oči a haircutem à la Vanilla Ice. Tak trochu. Kanaďan. Special Affections může na první poslech znít jako další z post electroclashovejch klonů model 2010, haraburdí osmdesátkovejch synťáků, veteše a rekvizit, se kterejma si otevřela butik třeba La Roux, a něco málo pravdy na tom i bude. Když hodně přimhouříte oči, zní to jako The Strokes na kolovrátkovým podkladu plným klapů a syntetickejch šestnáctkovejch hajtek.

Hodně ležérnosti a něco málo melancholie, občas prosakujou reminiscence na Heavens (bokovka Matta Skiby z Alkaline Trio), She Wants Revenge, Moving Units nebo Mt. Sims. Na druhej až desátej poslech oceníte brilantní a přitom jednoduchou stavbu věcí s vygradovanejma refrénama a chytře napsaný poetický texty, co jsou v ostrým protikladu s občas zdánlivě triviálním spodkem. Jenže tohle naoko neorganický spojení tady funguje atmosféricky a obrazotvorně. Ne, nečekejte žádný sofistikovaný umění a hluboký sondy do rozervancova nitra. Ne vždycky všechno musí bejt vygradovaný až do dramatickýho finále. Ne vždycky musím já kousat a tnout do živýho. Ne vždycky musíme propadat závislostem a topit se v načančanejch superlativech. Někdy stačí fakt málo.

Takže díky, chlape, ať už ty tvoje diamantový náramky znamenaj cokoliv, a klidně bych si vsadil na to, že v podtextu je nějaká prasárna. Ale to je fuk. Jo a oceňuju (krom všeho výše zmíněnýho), že v klipu k Wait & See hrajou fakt tvoji kámoši a room mates, takže jejich nemodelkovský a nemodelovský ksichty a korpusy vypadaj hodně civilně, a pohybově na tom jsou asi jako tak jako těsně porehabilitační Genzer, co prodělal vcelku závažnou paralýzu. Body navrch a vám doporučuju Special Affections jako čaj s medem na tohle všivý počasí.

Diamond Rings – Wait & See 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.