Röyksopp - Senior: Röyksopp co? Röyksopp prostě ne! | ABradio.cz

Röyksopp - Senior: Röyksopp co? Röyksopp prostě ne!

  • Röyksopp - Senior: Röyksopp co? Röyksopp prostě ne!
    • 15.09.2010
    • Tisk

    Míra objektivity recenzenta je často diskutovanou věcí. Podle mýho člověk, co píše…

    Sdílejte článek:

Míra objektivity recenzenta je často diskutovanou věcí. Podle mýho člověk, co píše pseudochytrý kecy o muzice, nemůže bejt nikdy objektivní, protože prostě podléhá svejm přednastavenejm mustrům vkusu, ať chce, nebo ne. Někdy se dá nechutenství z látky přeblít, jindy pomůže nějakej nejapnej fór nebo odbočka na hranici mentální způsobilosti. Mám napsáno, čímž chci říct, že píšu recenze nepoměrně delší, než by měly bejt. Takže můj dnešní (ulejváckej) manévr je prostě krátit. Razantně krátit.

Röyksopp – Senior

Vydáno: 13.9.2010

Skladby: And The Forest Began To Sing, Tricky Two, The Alcoholic, Senior Living, The Drug, Forsaken Cowboy, The Fear, Coming Home, A Long, Long Way.

Vydavatel: Panther

Jsem zvyklej na to, že angličtina má občas výrazy, který determinujou nějakou situaci, pocit, stav, akci nebo průběh podstatně líp než čeština. Jo, to je asi taky hodně subjektivní. Když jsem poprvé (a bez mučení přiznávám, že určitě i naposled) poslouchal Senior, napadlo mě automaticky slovo awful. Slovník je nekompromisní: awful znamená děsný, strašný, hrozný, odporný, ohavný atd. Zatuchlina v downtempovým habitu je ta nejjedovatější věc, jakou se vůbec můžu pokoušet strávit.

Nikdy jsem nebyl přítelem utahanýho pípání a kňourání, a tohle je totálně zhmotnělá noční můra. Je mi u Kávokafový díry, jak je tohle norský elektronický duo respektovaný a kolik toho maj za sebou. Je mi to šumák ultra putna. Ambientní atmosférickej póvl mi nahání husí kůži a intelektuál jsem fakt nikdy nebyl, takže sorry. Tohle je nejotravnější deska, jakou jsem byl přinucenej za posledních pár měsíců poslouchat. Brát drogy, možná se zabiju. Nebo zavraždím sluchátka. To, co se děje v singlu The Drugs, je fakt na přesdržku. A na zbytku desky jsou asi nejlepší názvy, přestože jsou tak stupidně prvoplánově popisný.

Co to jako má bejt? Nějaká electro-geronto vymejvárna? Potřebujou přebalit? Tohle není dobrý ani na letiště. Tohle není dobrý na nic. Představa, že to třeba náhodou hraje při sexu, je asi tak zničující jako fobie, že ani při veškerý dobrý vůli a na špičkách nohou nedosáhnete na kuchyňskou linku. Zdrcující zabiják mentální erekce. I tý fyzický. Senior přibalovat k antikoncepci jako záložní padák. Tady jsem hotovej. Není o čem psát.

Melancholie tohodle druhu je pro los mentalos a mrzáky sentimentu. Ani jako retro to neobstojí, a nastíněný nálady jsou dokonale vopíchaný anestetikama, takže blábolej nesmysly, než úplně upadnou do limbu, ze kterýho není návratu. Jak říkám, I am done. Next, please.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.