Faithless - The Dance: Jak v.....t s bezvěrcema | ABradio.cz

Faithless - The Dance: Jak v.....t s bezvěrcema

Tak je to tady. Přesně to, čeho jsem se bál a čemu už se asi nedá vyhnout. Takže co s tím? Nezbejvá, než se něčím našlehnout a pustit se s chutí do toho (jasně, Karel drogy nebere, to je jenom malý rejpnutí za reakci na ‚zdrogovanou‘ recku Klaxons ze středy). Dámy a pánové, Faithless, The Dance!

Faithless – The Dance

Vydáno: 17.5.2010

Skladby: Not Going Home, Feel Me, Crazy Bal'heads, Comin Around, Tweak Your Nipple, Flyin' Hi, Love Is My Condition, Feelin' Good, North Star, Sun To Me

Vydavatel: Pias Recordings

Pouštím první track, Not Going Home, a už mě to vcucává. Je to tak hypnotický… Stejně si asi musím něco dát. Fakt musím, sorry. A už hučím. It's not over, I am not going home till I can take you with me. Dancefloor se se mnou propadá o patro níž, ale jako bych nic necítil, žádnou suť a rozestupující se traverzy, jenom lehkost křídel. A slyším hudbu. Co to je? Sakra, to neznám. Na ledkovým pruhu nad barem střídavě svítí nápis „Absolut dnes za dvacet“ a „West Coast Synthesizer Beach Bum Gangster Music“. Jsem sice pěkně v rauši, ale otočím se na buchtu, co sedí vedle, a chci se zeptat, vo co jako kráčí. ‚Já jsem tu kvůli těm Faitless‘, slyším blábolit sám sebe, s ozvěnou někde od záchodků, ale z pusy mi leze něco úplně jinýho. Teprve napodruhý registruju, že to je čokoládová queen s tím bouncy zadkem, co si ho tak považujou v černejch klipech a pornu. ‚Ty nevíš, sakra, co to je West Coast Synthesizer Beach Bum Gangster Music, nebo nerozumíš tomu, že shot Absolutky je dneska za dvacku?‘ ona na to. Je mi trapně, ale snažím se tvářit cool jako mý recenze, kterejm nikdo nerozumí, protože jsou moc cool.

Bejby, jasně, že rozumím tomu, že nás tady dneska zmatlaj za půlku toho, co bysme platili normálně. A to druhý. to je. koulím očima a chytám se spásně neónu na stěně. Padám. ‚Bejby, ty nevíš, kdo to je King Fantastic?‘ směje se mi. No.ne. Aha. ‚Ty nevíš, kdo to je big brotha Killer Reese One a DJ Troublemaker?‘ Na krku, někde tam, kde začínaj dva velikánský kopce čokoládový zmrzliny, se jí houpe masivní zlatej blink blink necklace s korunkou a nápisem King Fantastic. Významně, s vehemencí odlítajícího pelikána zamává nalepenejma řasama a fakovákem si ukáže mezi zmrzlinu. Gesto černý bohyně.

‚Tak hele, tyhle dva, to je revoluce, rozumíš? Už tak rok a půl je trend míchat hip hop s electro elementama, ale zatím nikdo do toho nešel tak hustě jako King Fantastic. Žádná hipster navoněná blbost, jasný? Tohle je real gangsta shit, akorát že DJ Troublemaker je fakt machr na nevoposlouchaný electro vohozy, takže King Fantastic prostě poznáš a odletíš si na tom, ya know? Je to, jako když někdo najde tvůj sweet spot. Pak už se toho nemůžeš vzdát, nigga, a nechceš, aby přestal. King Fantastic, to tě spláchne, brácho. Mázli na internet svůj opus (.357) Magnum, jmenuje se Finger Snaps and Gun Claps, a je to fakt masakr, brácho. Hustý. Můžeš ho mít zadarmo. Fakt.‘ Ta černá mamba vytáhne z kabelky tužku na obočí, sundá ze vzduchu snad strachy pořád levitující ubrousek a načmárá na něj: thekingfantas­tic.com (jasně, stahujte tady!).

Poprvé se mi podívá do očí, trochu udiveně, ale zároveň pobaveně, a posměšně sykne: ‚West Coast Synthesizer Beach Bum Gangster Music, King Fantastic dneska večer live tady, bejbe‘. Zvedne tu svou bounce chloubu z barový stoličky, jako by byla nehmotná, a pomalu a majestátně si to namíří k východu. Počkej! A co hraje teď? Začínám střízlivět. ‚Teď? Faithless. Znáš to? Jo, prodali sice 12 miliónů desek worldwide, ale ta jejich blonďatá cuchta Sister Bliss (zašklebí se, etnickej dloubanec, klasika) prej teď udělala super deal s Tescem, budou prodávat jejich novou desku The Dance jako bonus se sušenkama Oreo (navrch černá, vevnitř bílá, hehe) a Crunchy Nut kornflejkama, prej aby dostihli co nejvíc svejch starejch i novejch fans. Máš rád Oreos? A kornflejky? Já ne.

God Is A DJ byl dobrej track. Euforickej. Víš co, my jsme zbožný. Ale teď? Sakra, ta deska je blbá. Blbá, no.‘ Naposledy si mě změří, plácne o bar bankovkou a pohledem, kterej nesnese odpor, se podívá nejdřív na barmana, potom na ghettoblaster, kterej pořád ještě chrčí The Dance. Vyměnit. King Fantastic.

Jsem z toho venku. Teda, to byl ale trip. Už víte, jak obejít něco, co vás fakt nebere, a ještě v tom obcházení prodat něco, co vás bere? King Fantastic. West Coast Synthesizer Beach Bum Gangster Music, bejby. The Dance nebrat.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.