Fotoreport ze slovenského festivalu Bažant Pohoda

V sobotu vyvrcholil 15. ročník hudebního festivalu Bažant Pohoda v Trenčíně. Přes 30 tisíc návštěvníku si užívalo tento svátek hudby za slunečního počasí s tropickými teplotami.
Do kapely Bloodgroup  mnozí vkládali naději, že kromě islandské hudby přinese na chvíli i místní chladné podnebí. Namísto ochlazení jsme se však dočkali sopečného prachu, který zahalil pódium během celého koncertu. Bratislavská rocková kapela Živé Kvety, těšící se vysoké popularitě v intelektuálních kruzích, pokřtila během vystoupení své nové koncertní DVD Perute. Milovníky world music potěšilo vystopení peruánské zpěváčky Susane Baca. Na druhém konci areálu probíhal koncertu experimentální hudby v podaní Mica Leviho alias Michachu s kapelou the Shapes.
Velkolepou show pro diváky přichystala jedna z headlinerů zpěvačka M.I.A., která zahrála vyčerpa´vající temperamentní vystoupení inspirované indickými kořeny. Zklidnění tempa přišlo s vystoupením americké kapely Beirut na čele s frontonem Zachary Francis Condon. Jednu z možností, kde si na chvíli oddychnout  od hudby a načerpat novou energii před vystoupením dalšího headlinera skupiny Portishead  byl horkovzdušní balón létající nad Pohodovým festivalovým městečkem. Kombinace dubstepu a světelné show, to bylo vystoupení kapely Magnetic Man. Poslední představení na jednom ze čtyř hlavních scén patřilo mladé britské kapele Esben and The Witch a jejich temné hudbě.
Fotoreport pro vás připravil Tomáš Tkáčik.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.