Biografie

Lunetic je český hudební boyband, který se skládá z následujících členů: Vašek Jelínek, David Škach, Martin Kocián a Aleš Lehký. Proslavil se na konci devadesátých let

Historie

V roce 1995 byla kapela založena Martinem Kociánem a Alešem Lehkým. Když členové vymýšleli název pro skupinu, napadlo je anglické lunatic (blázni, šílenci). Aby to trochu počeštili, změnili toto slovo na Lunetic. Začínali jako taneční eurodance skupina na diskotékách a postupem času začali i zpívat. Zprvu zpívali i anglicky. ^^[zdroj?]^^

V roce 1998 přišel velký zlom, když si jich všiml producent Stano Šimor. Lunetic začali zpívat česky, napsali hity "Máma" a začali moderovat televizní hitparádu ESO.

Hit "Máma" se hned uchytil a Lunetic to vyšvihlo na přední příčky českých hitparád. Toto šílensví trvalo v letech 1998 - 2000 , kdy získali třetí místo na Českém slavíkovi.

Skupina se rozpadla v roce 2003, kvůli potížím Martina Kociána s drogami. ^^[zdroj?]^^

Po rozpadu kapely se ještě snažil uchytit Vašek Jelínek když vydal album Pod vodou, které je příjemně rockově laděné, ale bohužel bezúspěšně. CD také vydal Martin Kocián, ale měl ještě menší ohlas než Vašek.

Členové Luneticu se dali znovu dohromady v roce 2008. Vydali nové album se všemi svými největšími hity a DVD se všemi videoklipy. K této příležitosti uspořádali dva koncerty - v Praze a v Liberci.

Další ročník Nouvelle Prague už tento týden

Další ročník Nouvelle Prague už tento týden

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze