Biografie

Životopis

František Čech se narodil 9. července 1943 v Praze. Později ke svému jménu přidal ještě přezdívku Ringo podle bubeníka Beatles Ringo Starra. Pochází z rodiny barového hudebníka a písničkáře vídeňského původu.

Vyučil se radiomechanikem a televizním opravářem a poté studoval hru na bicí a také folklór, hru na klavír a zobcovou flétnu na pražské konzervatoři. Na bicí hrál v dixielandových a dechovkových souborech (například s Ivanem Mládkem). V roce 1963 díky Jaromíru Klempířovi spoluzaložil skupinu Olympic s nímž prvně účinkoval v Semaforu ve hře Ondráš podotýká. Zde také začal poprvé psát písňové texty. Byl mio jiné vyhlášen nejlepším československým beatovým hráčem na bicí. S Černým divadlem Jiřího Srnce působil i v USA, kde účinkovala jeho žena Magda.

Do Čech se vrátil po čtrnácti měsících v únoru 1967 a naučil se prosazovat. Ze špičkových hudebníků sestavil "festivalový" bigbeatový orchestr Rogers band (účinkovali zde Kaplan, Růžek, Sedláček a další). Zúčastnili se prvního bigbeatového festivalu v Lucerně, ale s klasickým rokenrolem nezaznamenali větší úspěch. Z kapely proto odešel i se svým bratrem. S ním poté založil rockovou skupinu Shut Up pro Divadlo Semafor, kam je přijal Jiří Šlitr. Vyplnili místo po County Beatu Jiřího Brabce a stali se druhým z divadelních orchestrů. Hráli především v představeních Šimka a Grossmana. Měli však s kapelou i vlastní zájezdový program s Jiřím Halekalem a v roce 1972 se nechali přejmenovat na Skupina Františka Ringo Čecha.

Tehdy Čech začal působit jako speaker a intenzivně skládal písňové texty. Začalo se mu říkat "génius nadprodukce". Roku 1983 založil Čechovo prozatimní divadlo, které bylo později přejmenováno na Čechovo prozatimně osvobozené divadlo. Zde působil jako autour, umělecký vedoucí, ředitel i herec.

V současné době se věnuje především práci na svých obrazech, ale můžeme ho vídat i v zábavných televizních pořadech. Uspořádal také desítky výstav a jeho obrazy jsou u soukromníků i v zahraničí.

Colours of Ostrava nabízí značkové obutí

Colours of Ostrava nabízí značkové obutí

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz