Biografie

Oldřich Kaiser

Narodil se 16. května 1955 v Liberci. Absolvoval na Divadelní fakultě AMU v Praze roku 1978 a později působil v Divadle na Vinohradech, ve Studiu Ypsilon a s Jiřím Lábusem i ve vlastních agenturních pořadech. Roku 1993 také nastoupil do angažmá v činohře Národního divadla. Za svou dlouhou kariéru hrál také v mnoha filmech. Objevil se například ve snímcích jako je Tmavomodrý svět, Obsluhoval jsem anglického krále, Habermannův mlýn a v mnoha dalších.

Jiří Lábus

Narodil se 26. ledna 1950 v Praze. Absolvoval na DAMU v roce 1973 a nastoupil ke svému prvnímu divadelnímu angažmá v divadle Studio Ypsilon, kde působí dodnes. Svůj talent uplatnil v dlouhé řadě filmových a televizních rolí (Nesmrtelná teta, Slunce seno jahody, Zdivočelá země, Lotrando a Zubejda, atd..). Velmi známá se stala jeho spolupráce s Oldřichem Kaiserem. Osvědčil se i jako dabér. Namluvil postavy jako lenochod Sid v Době ledové, Marge v Simpsonech, ale například namluvil i audioknihu Harry Potter a kámen mudrců.

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.