Biografie

Karel May se narodil 25. února 1842 v Ernstthal a zemřel 30. března 1912 v Radebeul. Vyrůstal v chudé rodině, kde děti vychovávala babička, protože rodiče museli všechen čas věnovat obstarávání obživy.

Jakmile začal docházet do školy, ukázalo se, že je velmi nadaným žákem v mnoha směrech. Po ukončení základní školní docházky nastoupil do učitelského semináře ve Waldenburgu.

Byl souzen a několikrát vězněn jako recidivista. Ve vězení sepisoval své sny o dalekých cestách a posílal povídky do různých časopisů. Jeho talent nezůstal bez povšimnutí a dostal nabídku na práci redaktora. Následovalo publikování jeho nejrůznějších povídek a humoresek. V povídce Old Firehand poprvé zmínil jméno Vinnetou, které se objevilo i v několika dalších jeho dílech.

Petra Janů k albu Kouzlo: Zpověď dospělé ženy

Petra Janů k albu Kouzlo: Zpověď dospělé ženy

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.