Biografie

Robert Lee Fulghum se narodil 4. června 1937 v Texasu. Vyrostl z něj všestranný člověk nejrůznějších povolání a dovedností. Začněme třeba u toho, že získal několik vysokoškolských diplomů, čtyřikrát objel svět a strávil dlouhou dobu jako mnich v zen-buddhistickém klášteře. Pracoval jako kovboj na statku, závodil na rodeích, nějaký čas se nechal zaměstnat u firmy IBM, ale uplatnil se i jako barman nebo učitel hry na kytaru. Zajímavé je, že nikdy nechtěl být spisovatelem. Do tohoto povolání dozrál až s věkem - když mu bylo 50 let.

Svou první knihu Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce roku 1988. Paradoxní je, že o vydání knihy vůbec neusiloval, ale oslovila ho sama redaktorka z Ranodm House po tom, co se jí dostal do rukou leták s textem z Mateřské školky.

Robert Fulghum se bjevil několikrát i v ČR, kde bývá jedním z hostů veletrhu Svět knihy v Praze a hostoval dokonce v pořadu Marka Ebena Na plovárně.

Na Colours dorazí i hvězdní Underworld

Na Colours dorazí i hvězdní Underworld

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.